EnglishEnglish
 
Dżem

Dżem

czw., 28 stycznia 2016, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora koncert zespołu Dżem zostaje przesunięty o jeden tydzień i odbędzie się 28 stycznia w klubie Eter.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie ma potrzeby ich wymiany. Przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą terminu koncertu.
Opis

Dżem zagra klubowy koncert we Wrocławiu!

Po bardzo udanym koncercie w Hali Stulecia w ramach wROCK for Freedom,  DŻEM powraca do Wrocławia, aby 21 stycznia w klubie Eter zagrać pełny koncert obejmujący całą twórczość zespołu.

Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – “Paw” i “Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespół zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wówczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Do najlepszych płyt grupy należą niewątpliwie “Cegła”, “Absolutely Live”, “Detox”, “Wehikuł czasu” i “Akustycznie” – nagrana wiosną 1994 r., na kilka miesięcy przed śmiercią Riedla.

Dziś ze śpiewającym Maciejem Balcarem, grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza, że zawsze należała do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.

Bilety
Sprzedaż zakończona.