EnglishEnglish
 
Ed Sheeran Night - koncert przy świecach

Ed Sheeran Night - koncert przy świecach

niedz., 30 lipca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ed Sheeran urodził się 17 lutego 1991 roku w Hebden Bridge, handlowym mieście w Calderdale w West Yorkshire, jako drugi syn kustosza artystycznego i wykładowcy Johna oraz projektantki biżuterii Imogen. Ma starszego brata Matthew (ur. 17 marca 1989), który jest kompozytorem muzyki klasycznej. Ich dziadkowie ze strony ojca są Irlandczykami – jego dziadek William był protestantem, a babcia Anne – katoliczką.

Kiedy był dzieckiem, wraz z rodziną przeprowadził się do Framlingham w Suffolk. Często podróżował z rodzicami po Londynie, gdzie pracowali we własnej firmie Sheeran Lock, zajmującej się doradztwem artystycznym. Jako dziecko piosenkarz słuchał muzyki takich artystów, jak m.in. Bob Dylan i Eric Clapton, zaś pierwszą płytą studyjną, jakiej przesłuchał, była album Irish Heartbeat Van Morrisona.

W wieku czterech lat zaczął śpiewać w lokalnym chórze kościelnym, w młodym wieku nauczył się grać na gitarze. Swoje pierwsze teksty piosenek zaczął pisać w trakcie nauki w Liceum im. Thomasa Millsa w Framlingham. Mając jedenaście lat, razem z ojcem poszedł na koncert Damiena Rice’a w Irlandii, który zainspirował go do dalszego tworzenia muzyki.

Jako nastolatek uczęszczał do Państwowego Teatru Młodzieżowego w Londynie

Bilety
Sprzedaż zakończona.