EnglishEnglish
 
EKT–GDYNIA, W STRONĘ PORTU

EKT–GDYNIA, W STRONĘ PORTU

niedz., 4 czerwca 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

EKT – Gdynia zagra w Starej Piwnicy!

Legenda piosenki turystycznej i żeglarskiej powraca do Wrocławia!

Koncert EKT – Gdynia odbędzie się 4 czerwca  w, klubie Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15. Szantowy wieczór rozpocznie wrocławski skład W Stronę Portu.

Zespół EKT Gdynia powstał na początku 1986 roku na Kaszubach w Kieleńskiej Hucie pod Gdynią, na wdzięcznym łonie Ogólnopolskiego Elitarnego Klubu Turystów "Do Baru". Siedziba klubu znajduje się w Gdyni i stąd nazwa zespołu. Jest to mylące, ponieważ obecny skład zespołu niemal wcale nie jest związany z Gdynią, a nawet z Pomorzem. Jedynym rodzynkiem, członkiem pierwszego legendarnego składu, człowiekiem nie tylko mieszkającym, ale również pracującym w Gdyni (konkretnie w Porcie) jest Jan Wydra, autor wielu tekstów i muzyki do większości naszych utworów. Rok po debiucie do zespołu doszedł Irek „Messalina” Wójcicki, którego teksty stanowią do dziś żelazny repertuar kapeli. Nieodżałowany „Messalina”  zmarł 26 listopada 2011. 

Obecnie grupę tworzą:

Jan Wydra – gitara, wokal
Jacek Fimiak – perkusja, wokal
Krzysztof Kowalewski – gitara, wokal
Kamil Szewczyk – gitara basowa
Marek Remik Remiszewski – manager

EKT Gdynia to zespół nagradzany na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce. Zaczynali od piosenki turystycznej (od której do końca nie odeszli do dziś), by potem ugruntować swoją pozycję w nurcie piosenki morskiej i żeglarskiej. 

Zespół wydał następujące płyty:

Ja stawiam – 1990
Oczywiście – 1994
Wreszcie płynę – 1998
Pójdę przez morze – 1999
Koncert z okazji XX-lecia zespołu – live

Bilety
Sprzedaż zakończona.