EnglishEnglish
 
El Sol Salsa Festival

El Sol Salsa Festival

sob., 12 grudnia 2015, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Już 12 grudnia zapraszamy miłośników karaibskich rytmów do klubu muzycznego Stary Klasztor na EL SOL SALSA FESTIVAL!

Gorące latynoskie brzmienia, gwiazdy z całego świata i najbardziej zmysłowy taniec wszech czasów w roli głównej, czyli El Sol Salsa Festival – wydarzenie sceny salsowej, które od lat niezmiennie przyciąga tłumy entuzjastów celebracji życia na parkiecie! 

Salsa to pełen ekspresji karaibski taniec, będący fuzją elementów pochodzących z kultury afrykańskiej i hiszpańskiej: afrykańskich instrumentów, języka hiszpańskiego i jazzu. W latach 70. wraz z masową emigracją Portorykańczyków dotarła do USA, a pod koniec lat 90. trafiła do Polski. Od tamtej pory zdobyła niezwykłą popularność, stając się uniwersalnym językiem, którym posługują się ludzie ze wszystkich zakątków świata.

Salsa to nie tylko energetyzujący, namiętny taniec, budzący pozytywne emocje i podnoszący temperaturę parkietu. To przede wszystkim styl życia. Budzi pasję i namiętność, sprawia, że krew zaczyna płynąć szybciej w żyłach, wyzwala zmysłowość, sprzyja nawiązywaniu przyjaźni i oczywiście gwarantuje imprezę do białego rana! A wszystko to przy lampce najlepszego wina na El Sol Salsa Festival!

Marka El Sol została głównym sponsorem festiwalu salsy nieprzypadkowo. Salsa po hiszpańsku oznacza smak, a wina El Sol łączą w sobie gorący temperament i miłość do słońca, muzyki i tańca. Wino od zawsze towarzyszy tańcowi w celebracji życia – podkreśla Zuzanna Amarante, Brand Manager marki El Sol w Ambra S.A. 

Z Karaibów pochodzi mnóstwo tańców, które często są utożsamiane z salsą: mambo, rumba kubańska, cha cha cha, son, bolero – to tylko niektóre z nich. Latynosi mają szczęście wychowywać się w muzycznej kulturze. Dzięki temu, że muzyka i ruch są obecne w ich społeczności od dziecka, charakterystyczne ruchy salsy są dla nich naturalne, choć wcale nie każdy umie tańczyć 

Gwiazdą imprezy tanecznej we Wrocławiu będzie charyzmatyczny artysta HECTOR DEL RIO TORRES, urodzony w Hawanie i wychowany wśród dźwięków afrokubańskich bębnów tancerz, muzyk i DJ. Wcielając się w rolę DJ-a HABANERO, dynamicznie poprowadzi nas w świat tropikalnego słońca i żywiołowej radości, a dodatkową porcję pozytywnych emocji zapewnią nam pochodzący z Karaibów zespół NANDO DEL RIO oraz porywające pokazy choreograficzne serwowane przez profesjonalnych tancerzy. 

Przed wydarzeiem DJ HABANERO jeżdżąc po mieście czerwonym, zabytkowym cadilackiem wraz z tancerzami, przy dźwiękach muzyki zapraszać będą do szalonej zabawy w iście latynoskim stylu!

Na wydarzeniu El Sol Salsa Festival obecne będzie strefa El Sol partnera i głównego sponsora projektu.
Patroni medialni: Onet.pl, naszemiasto.pl, Radio Kolor, Gala.
Partner wydarzenia: Salsa Libre.
Główny sponsor: marka El Sol

Bilety
Sprzedaż zakończona.