EnglishEnglish
 
Eldo + liveband X Pelson, Daniel Drumz

Eldo + liveband X Pelson, Daniel Drumz

sob., 13 grudnia 2014, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

ELDO – wł. Leszek Kaźmierczak, ur. w 1979 r., wychowany na warszawskim Bemowie. Raper, muzyk, aktor oraz warsawianista. Członek nie istniejącego już zespołu Grammatik, współtworzonego wraz  z Jotuze, a także jeden z trzech pomysłodawców zespołu Parias. 

Od 1998 r. zaangażowany w kulturę hip-hopową na różnych płaszczyznach. W 2001 r. jako członek zespołu Grammatik przygotował muzykę do spektaklu „Przypadek Klary” w reż. Pawła Miśkiewicza. Spektakl przez kolejne sześć lat wystawiany był w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Brał także udział w wielu innych ciekawych projektach, współpracując m.in. z tak znanymi artystami, jak: DJ Vadim, Indy Wich czy Leszek Możdżer. Kilkakrotnie zapraszany był na największy na świecie festiwal hip-hopowy „HipHop Kemp” w czeskim Hradec Kralove. 

Od wielu lat zafascynowany jest historią i kulturą przedwojennej Warszawy a także tematem powstania warszawskiego. Efektem wyżej wspomnianych fascynacji jest zdobycie przez Kaźmierczaka licencji przewodnika warszawskiego. W 2012 roku został zaproszony przez Narodowe Centrum Kultury do stworzenia utworu z okazji 35-lecia Studenckiego Komitetu Solidarności.

W 2013 roku wraz z Pelsonem nagrał utwór „Gorejący Krzew”. Utwór ten promował wyprodukowany przez HBO trzyczęściowy film Agnieszki Holland o tym samym tytule. 28 maja br. pojawił się jego najnowszy album o tajemniczo brzmiącym tytule „Chi”. Krążek został świetnie przyjęty przez fanów artysty i od premiery okupuje listę OLIS. Dotychczas pojawiły się teledyski do dwóch utworów z tej płyty: „Ms. Batory” i „Skała samobójców”. 

3 października br. Eldo wyruszył w trasę koncertową wraz z nowym materiałem. Na scenie wspomagają go Daniel Drumz oraz Pelson - 1/3 kultowej warszawskiej Molesty. Artyści, rzecz jasna, dołożą swoje przysłowiowe 3 grosze do materiału koncertowego. 

Zwieńczeniem trasy jest koncert w Arkadach Kubickiego prezentowany w ramach projektu 5 stancja.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.