EnglishEnglish
 
Electro Acoustic Beat Sessions: Memorial To Miles

Electro Acoustic Beat Sessions: Memorial To Miles

czw., 29 października 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Electro Acoustic Beat Sessions zabierze Was w podróż przez 40 lat twórczości Milesa Davisa, odświeżając utwory z okresu 1956-1991 w odważny i nowatorski sposób. Ten wyjątkowy set został przygotowany specjalnie na tegoroczny Memorial To Miles Jazz Festival w Kielcach, gdzie został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. 

We Wrocławiu muzycy zagrają ten materiał po raz pierwszy!

Jeszcze cztery lata temu Electro Acoustic Beat Sessions był czwartkowym jam session, odbywającym się w nieistniejących już Puzzlach w samym sercu rynku we Wrocławiu. Wspólna inicjatywa kilku osób, a przede wszystkim niesamowity kolaż utalentowanych osobowości muzycznych, wywodzących się z różnych gatunków i styli wykrystalizował zespół charakteryzujący się wyjątkowym brzmieniem. Łącząc wpływy soulu, funku, hiphopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji EABS stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask, nie zwracając uwagi na panującą etykietę, wciąż poszukując i eksperymentując.

Electro Acoustic Beat Sessions to w stałym składzie:

Marek Pędziwiatr (piano, wokal), Marcin Rak (bębny), Adam Kabaciński (bas), Vojto Monteur (gitara elektryczna) oraz założyciel – Spisek Jednego (gramofony). Zespół został rozbudowany o kapitalną sekcję dętą, którą uzupełniają Kuba Kurek (trąbka) i Olaf Węgier (saksofon). Projekt został uznany za Wrocławskie Artystyczne Odkrycie 2013 roku, zdobywając prestiżową nagrodę WARTO – przyznawaną przez Gazetę Wyborczą.

Bilety
Sprzedaż zakończona.