EnglishEnglish
 
Emmure, We Came As Romans + support

Emmure, We Came As Romans + support

śr., 2 lipca 2014, 19:00
( Wejście od godz. 18:30 )


Klub Fabryka
ul. Zabłocie 23
30-701, Kraków
sprzedaż zakończona
Opis

Emmure oraz We Came As Romans na wspólnym gigu w Fabryce!


Niezwykle miło nam zaprosić wszystkich fanów nowoczesnej, mocnej muzy na koncert, który odbędzie się 2 lipca 2014 roku w "Fabryce" (Kraków, ul. Załbocie 23). Na jedynym koncercie w Polsce zobaczymy zespoły Emmure oraz We Came As Romans !!!

EMMURE (USA) deathcore, metalcore, groove metal:

Wokalistę rezydującej w Nowym Jorku kapeli, określano różnymi epitetami. Frankie Palmeri był między innymi rasistą i homofobem. Trzeba przyznać, że dał powody ku temu, by go tak nazywać, bo prowokację ma gość we krwi. Ale jego kapela Emmure na szczęście nie ucierpiała przez wywoływane przez wokalistę kontrowersje (m.in. używanie słów "pedał" i "czarnuch", noszenie prowokujących koszulek, na przykład związanych z masakrą w Columbine). Co więcej, istniejąca od 2003 roku grupa z każdą płytą studyjną, a w kwietniu 2014 roku będzie ich na koncie sześć, zyskuje na popularności i podnosi poziom swojej muzyki. "Slave To The Game", piąty krążek Emmure z 2012 roku, był blisko wskoczenia do 50. "Billboardu" i przyniósł parę znakomitych numerów. Choćby zilustrowany wideoklipem "Protoman" z niesamowitym riffem gitary, kojarzącym się z wczesnymi dokonaniami Korn. Emmure to kolejny z całkiem pokaźnej listy zespołów, które swoimi dokonaniami przekonują, że pogłoski o śmierci metalcore'a i odmian, które z niego wypączkowały, jak chociażby deathcore, są przedwczesne. Kwintet pojawi się w lipcu w krakowskiej "Fabryce", aby promować album numer sześć, "Eternal Enemies" (premiera 15 kwietnia 2014). "To bez wątpienia nasz najbardziej brutalny album. Agresywny, dewastujący" – zapewniają muzycy. A Frankie zapewne znów wywoła poważne zamieszanie w swojej ojczyźnie, bo jedną z piosenek zatytułował "Bring A Gun To School"… Czujcie się ostrzeżeni!

https://www.youtube.com/watch?v=xn2A_dXoIAA
 

WE CAME AS ROMANS (USA) melodyjny metalcore, post hard core:

Faktycznie są niczym starożytni Rzymianie. Przybywają, grają, zwyciężają i… jadą dalej zdobywać kolejne sceny. Tak od blisko 10 lat (powstali w 2005 roku) działają goście z Michigan, znani jako We Came As Romans. Niezmordowani, ciężko pracujący, koncertujący niemal bez przerwy po całym świecie. Praca popłaca. No u nas może nie zawsze i nie wszystkim, ale We Came As Romans na pewno. Miejmy świadomość, że na początku lipca do krakowskiej "Fabryki" zawita największa obecnie siła w melodyjnym metalcorze. Kapela, której ostatnia płyta – "Tracing Back Roots" – dotarła do pierwszej 10. "Billboardu", panosząc się w notowaniu obok gwiazd popu, hip-hopu, R&B i alternatywnego rocka. Klip do kawałka "Hope" obejrzało na YouTubie już ponad 3,5 mln internautów (kanał zespołu subskrybuje ponad 130 tys. fanów). Na Facebooku mają blisko 1,5 mln lajków, na Twitterze liczba followersów zbliża się do 300 tys. Siła rażenia We Came As Romans mała nie jest. Jak widać, mieszanka pięknych lirycznych melodii skontrastowanych z bardzo ekspresyjnym krzykiem, wciąż ma przyszłość. Na koncertach WCAR są absolutnie doskonali. Przekonajcie się i poszalejcie przy ich muzyce na początku wakacji, świeżo po zakończeniu szkoły i sesji. Zresetujecie się całkowicie.

https://www.youtube.com/watch?v=9y7dnaFAKEE

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
65 zł - przedsprzedaż
75 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.