EnglishEnglish
 
Enej

Enej

niedz., 9 grudnia 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Radio Wrocław zaprasza na wyjątkowe przedświąteczne spotkanie z muzyką i folklorem: koncert przebojowego zespołu ENEJ. Rozgrzewające i energetyczne dźwięki z pogranicza folku i ska, wzmocnione rockowym brzmieniem oraz ukraińską nutą. Zapraszamy do Sali Koncertowej Radia Wrocław w niedzielę 9 grudnia 2012  o godzinie 19.00. 

Zespół ENEJ powstał w 2002 roku w Olsztynie. Z racji ukraińskich korzeni niektórych członków zespołu, jego początkowe fascynacje związane były właśnie z kulturą ukraińską. Przez pierwsze trzy lata w zespole dochodziło do wielu zmian personalnych. Właściwą działalność Enej rozpoczął w roku 2005. Po latach poszukiwań zespół odnalazł swój kierunek muzyczny - energetyczny rock z dokładką folku, dolewką reggae, całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu przeplatanego dźwiękami szeroko rozbudowanej sekcji dętej.

ENEJ to zdobywca wielu prestiżowych nagród i konkursów.  Ich energetyczny utwór „Radio Hello” stał się hitem lata 2011. Na początku 2012 roku ukazał się utwór „Skrzydlate Ręce”, dzięki któremu zespół wygrał  konkurs „Superpremiery 2012”  na festiwalu w Opolu. Obecnie muzycy zespołu  biorą udział w nieustającej trasie koncertowej, są zdecydowanie w gronie najczęściej grających koncerty artystów, a w przerwach między koncertami... pracują nad nową płytą, która ma ukazać się w listopadzie 2012 roku.  

Źródło, foto: materiały promocyjne organizatora
Bilety:
20zł - przedsprzedaż,
25zł - w dniu koncertu 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.