EnglishEnglish
 
ENSLAVED

ENSLAVED

wt., 2 kwietnia 2013, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

ENSLAVED

Ta znakomita norweska grupa nie wymaga specjalnych rekomendacji, a jej twórczość znana jest doskonale wszystkim zwolennikom ekstremalnego awangardowego metalu. Formacja na muzycznej scenie działa juz od 1991 roku, a jej założyciele, Ivar Bjørnson i Grutle Kjellson w momencie powstania grupy mieli zaledwie po 13 i 17 lat. Chociaż początkowo Enslaved postrzegany był jako jeszcze jeden przedstawiciel norweskiej black metalowej sceny, to już wtedy grupa eksperymentowała z swoim brzmieniem i strukturą utworów, wykraczając coraz dalej poza gatunkowe normy. W 1997 roku ukazał się trzeci studyjny album formacji - 'Eld", który postrzegany jest jako najbardziej progresywne dzieło w dorobku grupy, a szesnastominutowa kompozycja   "793 (Slaget om Lindisfarne)"  uznana została za jeden z najlepszych utworów w całej karierze grupy. Punktem zwrotnym w karierze Enslaved     okazał się album „Mardraum - Beyond the Within” (2000 r.), na którym wyraźnie zaznaczone zostały wpływy progresywnego rocka. Na kolejnych krążkach brzmienie zespołu coraz dalej odchodzi od black metalowych schematów na rzecz progresywnych elementów. W maju 2006 roku ukazuje się album - "Ruun", za który zespół zdobył statuetkę Spellemanna w kategorii Najlepszy Metalowy Album Roku (norweski odpowiednik nagród Grammy). Po wydaniu tego krążka formacja wyruszyła na trasę koncertową po Europie, a na początku 2007 roku, wspólnie z Dark Funeral koncertowali w Stanach i Kanadzie. Trasa okazały się  sporym sukcesem i w drugiej połowie roku grupa raz jeszcze wyruszyła na Stary Kontynent i do Ameryki. 

W 2008 roku ukazał się nowy, dziesiąty już w dorobku album Enslaved – „Vertebrae”, a w 2011 roku do sprzedaży trafił krążek „Axioma Ethica Odini”. Za dwa ostatnie albumy zespół również został uhonorowany nagrodą Spellemannprisen.

W wrześniu ubiegłego roku grupa wydała swój dwunasty album studyjny zatytułowany „RIITIIR”, który znalazł się w czołówce rankingów na najlepsze albumy minionego roku. Na początku kwietnia Enslaved zagra w Polsce koncert promujący ich najnowsze wydawnictwo. 

Źródło: Metal Mind Productions

Bilety
Sprzedaż zakończona.