EnglishEnglish
 
Eric Gales Band

Eric Gales Band

wt., 25 listopada 2014, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Uważany za następcę Jimiego Hendriksa gitarzysta Eric Gales zagra w Starym Klasztorze!

Na koncert ERIC GALES BAND zapraszamy 25 listopada do klubu muycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1. Gitarzyście towarzyszyć będzie  basista Eric Czar i perkusista Krzysztof Zawadzki. Będzie to pierwszy koncert tego wirtuoza gitary i wokalisty we Wrocławiu - mieście Gitarowego Rekordu Guinnessa i Thanks Jimi Festival.

Podobnie jak Jimi Hendrix także Eric Gales jest gitarzystą leworęcznym. Ale nie jest mańkutem. Tak nauczyli go grać bracia Eugene i Manuel. Pierwsze lekcje pobierał mając cztery lata. Kopiował solówki Jimiego Hendriksa, Alberta Kinga i B. B. Kinga. Kiedy Eugene Gales zauważył, że jego brat robi szybsze postępy w opanowaniu techniki gry na gitarze, sam zmienił instrument na gitarę basową i razem założyli zespół. Wygrywali lokalne konkursy bluesowe w Memphis, aż wreszcie zwyciężyli w prestiżowym S&T Battle of the Bands w 1989 r.

Rok później Eric Gales podpisał kontrakt z Elektra Records i w 1991 r. wydał debiutancki album „The Eric Gales Band". W 1994 r.gitarzysta wystąpił na festiwalu Woodstock '94 u boku samego Carlosa Santany. Muzycy zamykali festiwalowy maraton występem na Południowej Scenie dla blisko 300-tysięcznej widowni. Natomiast jego rodzinna grupa zyskała entuzjastyczne recenzje za płytę „The Gales Brothers: Left Hand Brand" (1996).

Wirtuozowskie zdolności uczyniły z Erica Galesa najbardziej rozchwytywanego uczestnika sesji nagraniowych i koncertów w hołdzie innym muzykom. Jego ekspresyjne solówki z licznymi efektami usłyszymy m.in. na płytach: „Power of Soul: A Tribute to Jimi Hendrix", „Whole Lotta Blues: Songs of Led Zeppelin", „Blues Power: Songs of Eric Clapton", „A Salute to the Delta Blues Masters" i „Viva Carlos: Supernatural Marathon Celebration".

Eric Gales Band jest gościem najważniejszych festiwali bluesowych i jazzowych świata. Często występuje w klubie B.B. Kinga w Memphis. Razem z gitarzystą Dweezilem Zappą wyruszył w ubiegłym roku na trasę koncertową „Experience Hendrix". Do Wrocławia przyjedzie po raz pierwszy z inicjatywy perkusisty Krzysztofa Zawadzkiego, który tym samym stał się członkiem jego zespołu.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.