EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Ana Moura

Ethno Jazz Festival: Ana Moura

pon., 2 marca 2015, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

ANA MOURA - gwiazda fado na Ethno Jazz Festivalu!

 

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na koncert światowej gwiazdy portugalskiego fado. Ana Moura wystąpi 2 marca w lubianej przez miłośników dobrej muzyki Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Ana Moura to portugalska wokalistka, która jest jedną z najważniejszych współczesnych artystek fado. Choć dysponuje mocnym i przejmującym głosem to stawia przede wszystkim na intymność i kameralność.

Jej aranżacje nie przytłaczają nadmiarem instrumentów (najczęściej śpiewa towarzyszeniem gitary klasycznej), a interpretacje dalekie są od melodramatycznych wykonań Marizy. Ana Moura zadebiutowała w 2003 roku albumem "Guarda-me a Vida na Maoî".

Płyta zebrała znakomite recenzje, została świetnie przyjęta przez publiczność zarówno portugalską, jak i międzynarodową. W 2005 roku Tim Ries, stały saksofonista The Rolling Stones, zachwycony głosem Any, zaprosił ją do współtworzenia płyty w ramach The Rolling Stone Project.

Przyjaźń z gigantami rocka zaowocowała udziałem Tima Riesa w pracy nad kolejnym albumem Any.

Album ukazał się w pierwszej połowie 2007 r. - płyta pokryła się podwójną platyną i stała się jednym z najpopularniejszych wydawnictw z muzyką fado w

historii. Od tamtego czasu popularność artystki ciągle rośnie i od kilku lat śmiało można nazwać ją wielką międzynarodową gwiazdą fado.

Do tej pory artystka wydała 6 płyt, z których każda okazała się wielkim sukcesem

Guarda-me a vida na mao (2003)
Aconteceu (2004)
Para Além da Saudade (2007)
Coliseu (live DVD performance from Coliseum of Lisboa) (2008)
Leva-me aos Fados (2009)
Desfado (2012)

Publiczność Ethno Jazz Festivalu miała okazję do podziwiania talentu AnyMoury w maju 2011 roku, teraz nadszedł czas na kolejna wizytę gwiazdy fadowe Wrocławiu.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.