EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Anna Maria Jopek i Kroke

Ethno Jazz Festival: Anna Maria Jopek & Kroke

niedz., 5 lutego 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

ANNA MARIA JOPEK & KROKE – wspólny projekt polskich gwiazd world music

Ethno Jazz Festival zaprasza na niezwykłe spotkanie muzyczne dwóch polskich gwiazd world music. 5 lutego we wrocławskiej  Synagodze pod Białym Bocianem we wspólnym projekcie wystąpią Anna Maria Jopek oraz zespół Kroke.

Anna Maria Jopek - wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka nagrań. Wychowana w rodzinie muzycznej zakorzenionej w tradycyjnej, polskiej sztuce ludowej, wykształcona w klasie fortepianu na Akademii Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończyła Manhattan School of Music w sekcji jazzowej. Śpiewała m.in. w duecie z Bobby’m McFerrinem, przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti, wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy w Royal festival Hall, nagrała płytę z Patem Metheny. Anna Maria Jopek występowała prawie na całym świecie od USA i Kanady, przez całą Europę po Japonię, do tej pory łącznie wydała jedenaście autorskich albumów, wiele z nich otrzymało status Platynowej i Złotej Płyty.

Kroke(w języku Jidysz oznacza Kraków) - trio założone w 1992 roku przez Tomasza Kukurbę (altówka), Jerzego Bawoła (akordeon) i Tomasza Lato (kontrabas). Początkowo zespół kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Obecnie balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, jazzu i klimatów współczesnych, wzbogacając improwizacjami - tworzy swój własny, charakterystyczny styl. Zespół ma w swoim dorobku osiem autorskich albumów, jeden z nich – „Sounds of the Vanishing World” – otrzymał nagrodę Niemieckiej Krytyki Płytowej w 2000 roku. KROKE nagrało także płyty z Nigelem Kennedym, Edytą Geppert i Mają Sikorowską.

Zespół w składzie: Jerzy Bawół – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, Tomasz Lato – kontrabas. Gościnnie: Tomasz Grochot – instrumenty perkusyjne.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

150 zł – I miejsca
120 zł – II miejsca
90 zł – III miejsca
50 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.