EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Anna Maria Jopek - Polanna

Ethno Jazz Festival: Anna Maria Jopek - "Polanna"

pt., 29 listopada 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Anna Maria Jopek zaśpiewa we Wrocławiu!

 

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednej z najważniejszych polskich artystek.

29 listopada na scenie Teatru Polskiego, Anna Maria Jopek zaprezentuje wrocławskiej publiczności program z wyłącznie polskimi utworami pt.” Polanna”.

Anna Maria Jopek - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

POLANNA:

W tej odsłonie artystka ujawni swoje nowe spojrzenie na piękne i ważne momenty w dziejach polskiej muzyki. Sięgnie do źródeł muzyki ludowej, poważnej i rozrywkowej. Jej inspiracje sięgną aż do utworów Wacława z Szamotuł, poprzez stare pieśni ludowe, kompozycje Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza aż po Karola Szymanowskiego i … Skaldów. Nie zabraknie także ulubiony piosenek Anny Marii Jopek z jej repertuaru.

Na wrocławskim koncercie Anna Maria Jopek wystąpi z zespołem w składzie: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Piotr Nazaruk i Krzysztof Herdzin

Gościnnie wystąpią: Maria Pomianowska i Mateusz Pospieszalski

Bilety:
150 zł – I miejsca
120 zł – II miejsca
90 zł – III miejsca
60 zł – IV miejsca

Źródło: organizator wydarzenia
Foto: Marcin Kydryński

Bilety
Sprzedaż zakończona.