EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Anthony Strong

Ethno Jazz Festival: Anthony Strong

wt., 11 lutego 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

ANTHONY STRONG – nowa angielska gwiazda wokalistyki jazzowej stawiana w jednym rzędzie z Jamie Cullumem i Michaelem Bublé!


Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na pierwszy w Polsce koncert nowej angielskiej gwiazdy wokalistyki jazzowej.

Anthony Strong, odkrycie ostatniego sezonu muzycznego w Anglii, wystąpi 11. lutego w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 7 we Wrocławiu.

Od czasu wydania jego debiutanckiego albumu w 2013 r., o Anthonym napisano na pierwszej stronie najbardziej poczytnego francuskiego dziennika Le Figaro, wystąpił na żywo przed milionami widzów niemieckiej telewizji, a przez brytyjską prasę został uznany za “ogromny talent, z wszelkimi zadatkami na kolejną, obok Jamiego Culluma i Michaela Bublé, gwiazdę panteonu współczesnego retro-jazzu.” 

Jako “nowa angielska gwiazda jazzu”, mogąca pochwalić się występem przed legendarnym BB Kingiem i wydaniem minialbumu, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów jazzowych, wokalista i pianista Anthony Strong wzbudził zainteresowanie najbardziej znaczących wytwórni muzycznych na świecie. Ostatecznie artysta zdecydował się na podpisanie kontraktu z kultową francuską wytwórnią Naïve, mającą na koncie wydawanie m.in. sprzedających się w milionach egzemplarzy płyt Adele, Carli Bruni czy Katie Meluy, i w kwietniu 2013 r. wydał swój pierwszy album ‘Stepping Out’ 

Uzyskawszy stypendia w Whitgift School i The Purcell School of Music in England, Anthony opłacił swoje studia w znanej na całym świecie Guildhall School of Music występując w Londynie, gdzie szybko zdobył reputację cieszącego się popytem muzyka sesyjnego, grywającego z artystami takimi jak Michael Bolton, Marti Pellow czy Kyle Eastwood. Przez 9 miesięcy grał w West End Theatre jako Jerry Lee Lewis w musicalu Million Dollar Quartet, występując przed tysiącami widzów. Miłośnik jazzu, Rod Stewart wrócił nawet następnego dnia po spektaklu, aby powiedzieć Anthony’emu, że jego występ był “zaje***!” 

W roku 2011, wokaliście zaproponowano dołączenie do Palomy Faith, angielskiego artysty Tony’ego Christie i legendy jazzu Buddy’ego Greco  w obsadzonej przez gwiazdy noworocznej audycji  BBC Na żywo z The Savoy Ballroom w Londynie. W 2012 r. Strong miał swój europejski debiut na festiwalach we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Skandynawii, Niemczech i Szwajcarii. 12 koncertów w legendarnym klubie Duc Des Lombards w Paryżu zostało całkowicie wyprzedanych. 

 

Prasa: 

“Zaje****!” Rod Stewart 

“Nowy, oryginalny wykonawca jazzowy” BBC Radio 3 

“Prawdziwa wielka muzyka” BB King 

“Pierwsza klasa!” Die Welt [Germany] 

“ogromny talent” Metro [UK] 

“Nie da się oprzeć dynamice tego występu!” Libération [France] 


http://www.youtube.com/watch?v=wdAReGJNbxQ
http://www.youtube.com/watch?v=uITP4TtEi2o

Bilety:
100 zł – I miejsca
75 zł – II miejsca
50 zł – III miejsca
35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.