EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Ariel Ramirez TANGO

Ethno Jazz Festival: Ariel Ramirez TANGO

niedz., 10 lutego 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ariel Ramirez promuje najnowszą płytę „Nuevos Aires”


Ethno Jazz Festival zaprasza na premierowy koncert prezentujący najnowszą płytę argentyńskiego wirtuoza bandoneonu Ariela Ramireza. Koncert odbędzię 10 lutego w Synagodze Pod Białym Bocianem.

"Nuevos Aires" to tytuł drugiej, najnowszej płyty Ariela Ramireza,argentyńskiego muzyka, który zamieszkał we Wrocławiu. Krążek wydało wrocławskie wydawnictwo Iberia Records.

Na "Nuevos Aires" usłyszymy oczywiście bandoneon Ramireza, głos portugalskiego wokalisty Joao de Sousy, gitarzystkę Dominikę Białostocką i pianstę Darka Semerdaka, a towarzyszą im kontrabasista Marcin Spera oraz skrzypaczka Marlena Grodzicka. Na płycie znalazła się kolejna autorska kompozycja Ramireza poświęcona Wrocławiowi "Wrocław verde". Na pierwszej płycie artysty był "Wrocław gris" - jesienna impresja z miasta.

Ariel Ramirez jest wnukiem jednego z najsłynniejszych kompozytorów argentyńskich, twórcy mszy kreolskiej – Ariela Ramireza. Naukę gry na bandoneonie rozpoczął w wieku trzynastu lat. Artysta koncertuje z wieloma uznanymi muzykami m. in. w Chile, Brazylii, Peru, Boliwii i Urugwaju. W latach 2004-2007 współpracował ze skrzypkiem Néstorem Garnicą, a następnie dołączył do znanej argentyńskiej grupy Los Carabajal. W latach 2009-2010 akompaniował wokaliście Marcelo Toledo. Niedawno wystąpił we Wrocławiu z El Muso – jednym z najbardziej popularnych wokalistów kubańskich, znanych m.in. ze współpracy z Buena Vista Social Club.

- Wychowałem się domu pełnym tanga i tradycyjnej muzyki. Moja mama liczyła na to, że zostanę lekarzem lub księgowym, ale moje osobiste zainteresowanie muzyką przeważyło, a nie rodzinne powiązania. Twórczość dziadka nie miała na mnie dużego wpływu. Nigdy nie odczuwałem presji z tego powodu. Gram, bo chcę i lubię – mówi muzyk.

Nowa płyta nawiązuje tytułem do pierwszej "Aires". Aire to po hiszpańsku zarówno melodia jak też powietrze. Ta dwuznaczność fascynuje artystę: - Powietrza każdy potrzebuje do życia, do oddychania. Mój bandoneon, jeśli nie ma powietrza nie wydaje dźwięku. Poza tym mój przyjazd tutaj z  Argentyny to też zmiana powietrza. „Keatywny Wrocław”

Na wrocławskim koncercie zespół wystąpi w składzie:

Ariel Ramirez - bandoneon 
Joao de Sousa - wokal 
Dominika Białostocka - gitara akustyczna 
Darek Samerdak - fortepian 
Marcin Spera - kontrabas 

Bilety:
70 zł – I miejsca
50 zł – II miejsca
40 zł – III miejsca
30 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.