EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Basia (Barbara Trzetrzelewska)

Ethno Jazz Festival: Basia (Barbara Trzetrzelewska)

wt., 24 maja 2022, 20:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że z uwagi na utrzymujące się obostrzenia pandemiczne koncert został przeniesiony na 24 maja 2022 r. do sali Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu.

Zakupione bilety zachowują ważność i nie ma potrzeby ich wymiany. W przypadku wątpliwości co do numeracji miejsc prosimy o kontakt pod adresem: klejf79@gmail.com
Opis

BASIA zaśpiewa we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza 19 maja 2021 do Sali Teatralnej Impartu na koncert BASI!

Podczas koncertu usłyszymy zarówno dobrze znane publiczności przeboje z repertuaru Barbary Trzetrzelewskie, jak i materiał z ostatniej płyty pt. „Butterflies”.

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami "Half a Minute" i "Get Out of Your Lazy Bed". Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem. 

Debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była członkinią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce - Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect. W 1979 roku zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a dwa lata później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.
Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album "Whose Side Are You On", który ukazał się w 1984 roku podbił całą Europę, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy. 
W 1987 roku ukazał się jej pierwszy autorski album "Time and Tide". Najpierw Basia podbiła - największy na świecie - rynek amerykański. Jej pierwszy album rozszedł się tam w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, przynosząc nawet popowy hit Top 30 na liście Billboard Hot 100 (był to tytułowy "Time and Tide"). Na całym świecie rozeszło się blisko 2 mln egz. Druga płyta "London Warsaw New York" powtórzyła ten wyczyn w roku 1990. Ten album także sprzedano w nakładzie blisko 2 mln kopii na świecie, z czego ponad 1 mln w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Basia wznowiła solową karierę albumem „It`sThat Girl Again” 2009. Po dziewięciu latach od wydania płyty „It`s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku,  a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Po niezwykle udanej trasie koncertowej w listopadzie 2019 r. Basia ponownie wystąpi w Polsce! 
 

Na koncercie we Wrocławiu  towarzyszyć jej będą:
Danny White – instrumenty klawiszowe
Giorgio Serci – gitara
Andres Lafone – bas
Ian Kirkham – saksofon
Marc Parnell – perkusja


Ceny biletów

Miejsca siedzące:

200 zł - I kategoria
150 zł - II kategoria

Miejsca stojace:

90 zł - wejściówki (tylko dla studentów i uczniów)

Bilety
Sprzedaż zakończona.