EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Beltaine i Glendalough

Ethno Jazz Festival: Beltaine & Glendalough

niedz., 15 marca 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

BELTAINE & GLENDALOUGH - irlandzka muzyka i taniec z okazji Dnia Świętego Patryka!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny spektakl muzyczno - taneczny inspirowany kulturą celtycką i bretońską.

15 marca z okazji Dnia Świętego Patryka zaprezentują się dwa znakomite zespoły BELTAINE oraz GLENDALOUGH. Będzie to niezwykłe zderzenie irlandzkiej i bretońskiej muzyki oraz irlandzkiego tańca na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny folkowej. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuj

i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie. W 2011 roku Beltaine otrzymał nagrodę „Irish Music Award” w kategorii Top Celtic Rock Band przyznawaną przez American Irish Association.

Glendalough – to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku. Łączą  style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.

(występowali m.in. na Sharjah Water Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Öland Celtic Irish Music Festival w Szwecji).

Koncert odbedzi się w ramach „Miusjik Tour 2015” – trasy koncertowej promującej najnowszy czwarty album studyjny zespołu Beltaine pt. „Miusjik” (premiera luty 2015).

Bilety
Sprzedaż zakończona.