EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: CHŁOPCY KONTRA BASIA

Ethno Jazz Festival: CHŁOPCY KONTRA BASIA

niedz., 17 listopada 2013, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Chłopcy Kontra Basia –odkrycie polskiej sceny world music w Łykendzie!

 

 Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny koncert znakomitego etno-jazzowego tria Chłopcy Kontra Basia.  20 listopada we wrocławskim klubie muzycznym Łykend w ramach cyklu Folkowe Granie,  zespół promować będzie swoją debiutancką płytę pt. „Oj tak!”

Chłopcy Kontra Basia to nietypowy projekt, który łączy muzykę ludową z jazzem i soulem.

Liderką zespołu jest zjawiskowa Barbara Derlak, która pisze teksty, śpiewa, a także gra na klarnecie i na drumli. Oprócz niej na scenie pojawią się także kontrabasista Marcin Nenko i perkusista Tomasz Waldowski.

Zespół za punkt wyjścia obiera sobie polski folklor, który następnie aranżuje po swojemu. Ponieważ w składzie nie ma instrumentu harmonicznego, takiego jak gitara czy fortepian, efektem tej pracy są utwory na pograniczu jazzu i tworzonej współcześnie muzyki ludowej. Ostatnio zespół wystąpił w kwalifikacjach Must be the Music, z których awansował do dalszych etapów programu.

Chłopcy Kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music - "Battle of Bands".

Skład zespołu:

Barbara Derlak - śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara

 

Bilety:
35 zł – przedsprzedaż w punktach sprzedaży
40 zł – w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.