EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dagadana i Chłopcy Kontra Basia

Ethno Jazz Festival: Dagadana i Chłopcy Kontra Basia

czw., 19 kwietnia 2012, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Dagadana i Chłopcy Kontra Basia – kolejne Folkowe Granie w Łykendzie

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na kolejny koncert z cyklu Folkowe Granie. Tym razem scenę klubu Łykend zdominują śpiewające Panie. 19 kwietnia usłyszymy, dobrze już znane wrocławskiej publiczności,  polsko – ukraińskie trio Dagadana oraz odkrycie sceny folkowej ostatniego sezonu –krakowski  zespół Chłopcy Kontra Basia, z rewelacyjną wokalistką Basią Derlak.

DAGADANA jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć. Tam gdzie docierają,  łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.

DAGADANA to zdobywcy  Fryderyka za rok 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata.

Skład zespołu:

Dagmara Gregorowicz - wokal, elektronika.
Dana Wynnycka - wokal, piano.
Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce.

Chłopcy Kontra Basia obierają sobie za punkt wyjścia polski folklor. Autorskie teksty i muzyka ChKB nawiązują zarówno do frywolnej przyśpiewki, jak i do dawnej ballady, pieśni obrzędowej czy też wiejskiej gawędy ukrywającej pradawne wątki mitologiczne. Stylizowana początkowo na ludową twórczość ChKB podlega następnie aranżacji na skład minimalny - śpiew, klarnet, perkusję i tytułowy kontrabas. W efekcie powstaje muzyka jednocześnie subtelna i mroczna, zabawna i przerażająca, oscylująca gdzieś na granicy jazzu i przedziwnej - bo tworzonej współcześnie - muzyki ludowej.

Skład zespołu:

Basia Derlak - śpiew, klarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski - perkusja, futujara, przeszkadzajki

Bilety:
25 zł – przedsprzedaż,
30 zł – w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.