EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dagadana

Ethno Jazz Festival: Dagadana

śr., 12 lutego 2014, 20:00

Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56
53-504, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

DAGADANA śpiewa Różewicza!

Już 12 lutego we wrocławskim klubie Firlej koncert promujący nowy album zespołu„List do Ciebie”. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety – Janusza Różewicza. Promocji albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

"List do Ciebie" to studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). „Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, niesłusznie zapomnianej postaci” – podkreślają muzycy, którzy ostatnie miesiące intensywnie podróżowali po całym świecie, koncertując m.in. w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

Nowy album składa się z dwunastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza w sposób absolutnie wyjątkowy przenikają się z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Do współpracy przy albumie grupa zaprosiła amerykańskiego perkusistę Franka Parkera (współpracował m.in. z Kurtem Ellingiem, Randym Breckerem i Johnem Patituccim), a nad całością produkcji muzycznej czuwał Marcin Pospieszalski (wcześniej współpracował m.in. z zespołami: Armia, Raz Dwa Trzy, Martyna Jakubowicz, Zakopower, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania oraz z Anną Marią Jopek). 

Koncertom towarzyszyć będzie akcja pisania i wysyłania listów. Każdy, kto przybędzie na koncert DAGADANA, będzie mógł wysłać niepowtarzalną pamiątkę do swoich bliskich.

Album „List do Ciebie” ukaże się 15 lutego nakładem: DAGADANA, Narodowego Centrum Kultury i Etnoteka.pl. Partnerami wydawnictwa są Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) oraz Poczta Polska. Płyta powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020. Wydawnictwo wspiera, dystrybuuje i promuje Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

Zespół Dagadana występuje w składzie:

Dagmara Gregorowicz - wokal, elektronika.
Dana Wynnycka - wokal, piano.
Mikołaj Pospieszalski - kontrabas, skrzypce.

Bilety: 

miejsca stojące
25 zł – przedsprzedaż
30 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące
35 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia
Foto: Ryszard Izydorczak 

Bilety
Sprzedaż zakończona.