EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dagadana

Ethno Jazz Festival: Dagadana

śr., 12 listopada 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Dagadana zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na kolejny występ znanego wrocławskiej publiczności zespołu Dagadana. Koncert odbędzie się 12 listopada w gotyckich wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Polsko-ukraińska grupa, w której muzyce przeplata się jazz, folk i elektronika po kolejnych światowych podróżach zawita do Wrocławia z nowymi inspiracjami oraz poszerzonym o warszawskiego perkusistę Bartosza Mikołaja Nazaruka. Zespół zaprezentuje utwory zarówno z 3 znanych publiczności albumów, jak i zdradzi nowe poszukiwania etniczne, które są wynikiem współpracy z mongolskimi i chińskimi muzykami, która zawiązała się w Pekinie.

W grudniu 2008 roku zaspół wydał EP "Wygadana" z pięcioma utworami. Na debiutancki album "Maleńka" (7.02.2010, Offside Records) trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów, Polskie Radio "Trójka" udzieliło mu patronatu a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata.

W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie "20 lat" zespołu Raz Dwa Trzy a także wydała drugi krążek "Dlaczego nie" (14.11.2011, Agora S.A.) , który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka oraz został doceniony w Wielkiej Brytanii, gdzie uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestiżowego portalu www.WorldMusic.co.uk.

W lutym br. w sprzedaży pojawiła się najnowsza płyta zespołu polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety - Janusza Różewicza. 

"List do Ciebie" to trzeci studyjny album, na którym łączą się charakterystyczne dla zespołu DAGADANA brzmienia z twórczością mało znanego w Polsce poety, Janusza Różewicza (brata Tadeusza i Stanisława). 

Nowy album składa się z jedenastu utworów. Starannie wybrane teksty Janusza Różewicza przenikają się świetnie z warstwą brzmieniową nagranego materiału. Za pomocą muzyki DAGADANA próbuje podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Muzycy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców. Projekt wsparła również rodzina poety, w tym jego brat - Tadeusz Różewicz.

Zespół zdobywa coraz więcej wiernych fanów w coraz to kolejnych krajach. Jako jedyny europejski skład został zaproszony na Festiwal Ludów Pustyni w Maroku, gdzie rozgrzewał do czerwoności tysiące fanów. DAGADANA od początku działalności zagrała blisko 300 koncertów (Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).

Skład:

Daga Gregorowicz- wokal, elektronika
Dana Vynnytska- wokal, instrumenty klawiszowe
Mikołaj Pospieszalski- wokal, kontrabas, gitara basowa, skrzypce
Bartosz Mikołaj Nazaruk - perkusja

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

35 zł – miejsca siedzące
25 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.