EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dario Pinelli i Binario Swing

Ethno Jazz Festival: Dario Pinelli & Binario Swing

wt., 27 maja 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Dario Pinelli & Binario Swing – gypsy/jazz i klasyczny swing w Starym Klasztorze!


Miłośników talentu niezapomnianego Django Reinhardta, a także klasycznego swingu z lat 40-tych ubiegłego wieku, zapraszamy na pierwszy w Polsce koncert wirtuoza gitary gypsy/jazz, pochodzącego z Włoch Dario Pinelli,  ze swoim zespołem Binario Swing.

Koncert odbędzie się w klimatycznych gotyckich wnętrzach niedawno otwartego klubu muzycznego Stary Klasztor przy ul. Puryniego 1, który coraz częściej będzie gospodarzem cyklu Muzyka Świata w Starym Klasztorze odbywającego się w ramach Ethno Jazz Festival i prezentującego najwybitniejszych przedstawicieli kultur muzycznych z całego świata.

Dario Pinelli & Binario Swing tworzy trzech światowej sławy muzyków grających "jazz manouche ": Dario Pinelli na gitarze solowej , Walter Clerici na wokalu i gitarze rytmicznej oraz Renato Gattone na kontrabasie . Co łączy tych trzech artystów? Wszyscy pochodzą z Włoch i uznawani są za wirtuozów swoich instrumentów .

Dario Pinelli jest uważany za jednego z najwybitniejszych, a co więcej - najmłodszych,  gitarzystów solowych grających gypsy jazz . Jako gwiazda niezliczonych międzynarodowych festiwali , występuje jako część trio The Godfathers lub w kwartetu wraz z Angelo Debarre . Obecnie rozszerzył  grono muzyków z którymi współpracuje o niezwykle utalentowanego Waltera Clerici z Hot Club of Copenhagen , jednego z nielicznych włoskich wokalistów swingowych. 

Dopełnieniem trio jest Rento Gattone, kontrabasista i osobowość telewizyjna, który występował wraz z największymi włoskimi muzykami swingowymi, takimi jak Romano Mussolini, czy Renzo Arbore.

Repertuar prezentowany przez Dario Pinelli & Binario Swing jest niezwykle szeroki i oryginalny, sięgając od klasyki Django Reinhardta, poprzez francuski Walc Musette, do powojennego włoskiego swingu lat 40-tych.

https://www.youtube.com/watch?v=CDfCF3Gf92M

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
45 zł – miejsca siedzące
30 zł –miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.