EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: David Murray Infinity Quartet

Ethno Jazz Festival: David Murray Infinity Quartet

sob., 9 listopada 2013, 19:30

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

David Murray – legenda saksofonu zagra we Wrocławiu!

 

Laureat nagrody Grammy, amerykański saksofonista David Murray, będzie gościem jesiennej edycji Ethno Jazz Festivalu. 9 listopada David Murray Infinity Quartet wystąpi w klubie muzycznym Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Infinity Quartet to zespół  jednego z najważniejszych saksofonistów na świecie, świetnego improwizatora o tradycyjnych, rythmandbluesowych korzeniach. 

David Murray ur. w 1955r. - niezwykle aktywny saksofonista i klarnecista basowy (ponad sto autorskich albumów), jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu New Black Tradition, współzałożyciel legendarnego World Saxophone Quartet (1977r.).

Oryginalne aranżacje i odważne, nieprzewidywalne partie solowe w wykonywanych przez Murraya utworach nawiązują zarówno do jego tradycyjnych rythm'n" bluesowych i gospelowych korzeni, jak i free-jazzowych fascynacji, dzięki którym uchodzi on za jednego z największych innowatorów współczesnego jazzu. Jego talent i ciekawe podejście do improwizacji sprawiły, że jest on jednym z najbardziej "wziętych" muzyków świata. Współpracował z takimi artystami jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Cassandra Wilson, Curtis Clark, Billy Bang, Fred Hopkins, Phil Wilson, Jack DeJohnette, Arthur Blythe, James "Blood" Ulmer.

Na najnowszym albumie Be My Monster Love  wydanym w tym roku, gościnie wystąpili gwiazda soulu Macy Gray oraz znakomity trębacz Bobby Bradford.

Właśnie materiał z tej płyty zabrzmi premierowo podczas wrocławskiego koncertu

David Murray Infinity Quartet gra w składzie:

David Murray - tenor sax,
Marc Cary -  piano,
Jaribu Shahid - bass and
Nasheet Waits – drums

http://www.youtube.com/watch?v=QcE6JbW1n4w

Bilety:
75 zł - miejsca siedzące (przed sceną)
50 zł – miejsca stojące

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.