EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dikanda

Ethno Jazz Festival: Dikanda

niedz., 28 września 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Dikanda zagra w Starym Klasztorze!

Jeden z najważniejszych wykonawców polskiej sceny world music, zespół Dikanda, wystąpi 28 września we Wrocławiu w ramach cyklu Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Starym Klasztorze.

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach. Zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w tym :

• I Nagrodę i nagroda publiczności na festiwalu „Nowa tradycja” w  1999 r. ,

• I Nagrodę na festiwalu „Eurofolk” 1999r 

• III miejsce na Folkowym Fonogramie Roku za płytę „Jakhana Jakhana” w 2002r

• I Nagroda i nagroda publiczności na festiwalu "Folkherbst 2004" w Plauen

• Płyta roku 2005 niemieckiego czasopisma "Folker" dla "Usztijo"

 Koncerty Dikandy to  niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu.

Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in. :  Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności  w wielu  krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii).

Na dyskografię składają się :

• "Muzyka czterech stron wschodu" (2000)

• "Jakhana, Jakhana" (2002)

• "Usztijo" (2004)

• "Ajotoro" (2008)

 

Dikanda to :

Ania Witczak  - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Kasia Bogusz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk  - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas 

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.