EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Dikanda

Ethno Jazz Festival: Dikanda

niedz., 4 października 2015, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

DIKANDA, jeden z najważniejszych wykonawców polskiej sceny world music powraca do Wrocławia i wystąpi 4 października w klubie muzycznym Stary Klasztor przy ul. Purkyniego 1.

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie. Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim – macedońskim i cygańskim. Cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.

Wydali 4 płyty, zagrali setki koncertów , wystąpili na wielu znaczących europejskich festiwalach. Zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia w tym :

- I Nagrodę i nagroda publiczności na festiwalu „Nowa tradycja” w 1999 r. ,
- I Nagrodę na festiwalu „Eurofolk” 1999r
- III miejsce na Folkowym Fonogramie Roku za płytę „Jakhana Jakhana” w 2002r
- I Nagroda i nagroda publiczności na festiwalu "Folkherbst 2004" w Plauen
- Płyta roku 2005 niemieckiego czasopisma "Folker" dla "Usztijo"

Koncerty Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jak i samego zespołu. Grali w azjatyckiej części Rosji, w Indiach i w większości krajów Europy. Brali udział w wielu festiwalach, m.in. : Montreux Jazz Festival, Sziget Festival (Budapest), Rudolstadt i dwukrotnie wystąpili na Festiwalu opolskim. Zyskali popularność i wielką sympatię publiczności w wielu krajach Europy Zachodniej (w szczególności Niemczech, Austrii i Szwajcarii).

Na dyskografię składają się :

"Muzyka czterech stron wschodu" (2000)
"Jakhana, Jakhana" (2002)
"Usztijo" (2004)
"Ajotoro" (2008)

Dikanda to :

Ania Witczak - śpiew, akordeon
Kasia Dziubak - skrzypce, śpiew
Kasia Bogusz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.