EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: EL SAFFRON

Ethno Jazz Festival: EL SAFFRON

niedz., 7 września 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

EL SAFFRON – muzyka sefradyjska w Starym Klasztorze!

Znane z programu „Must Be The Music” siostry, które zachwyciły publiczność wykonaniami utworów Yasmin Levy,  wystąpią 7 września we Wrocławiu w ramach prestiżowego cyklu  Muzyka Świata w Starym Klasztorze.

EL SAFFRON to wielkie odkrycie ostatnich miesięcy i dowód na to, że akustyczny zespół grający muzykę sefardyjską i hiszpańską jest  w stanie podbić serca całej rzeszy słuchaczy. To suma pasji, talentów, wykształcenia, doświadczenia, marzeń, ciężkiej pracy i zbiegu szczęśiwych okoliczności.

EL SAFFRON wykonuje tradycyjne pieśni sefardyjskie, a także utwory Yasmin Levy we własnych aranżacjach. Wokalistki to trzy fantastycznie uzdolnione i charyzmatyczne siostry Szafrańskie, w tym bliźniaczki, śpiewające w trójgłosie, grające na instrumentach:

Izabela Szafrańska – liderka i główna wokalistka, jej bliźniacza siostra Laura Szafrańska – wokalistka i altowiolistka oraz Gabriela (Szafrańska) Bończak – wokalistka, skrzypaczka.

Aktualnie, pomiędzy koncertami, grupa pracuje nad własnym repertuarem. “El Saffron” w języku hiszpańskim znaczy “szafran”. Związku z nazwiskiem solistek trudno nie zauważyć:) EL SAFFRON jak burza przeszedł do ścisłego finału szóstej edycji programu TV Polsat „Must Be The Music. Tylko Muzyka” (jesień 2013) podbijając serca nie tylko polskiej publiczności, ale także i jurorów.

Koncert zespołu El Saffron to ambitna, chwytająca za serca i przenosząca w inny świat podróż. To muzyka doskonała na koncerty na dużych i małych scenach, w teatrach, salach koncertowych, jak i kameralnych klubach..

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

35 zł - miejsca siedzące
20 zł - miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.