EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Imany

Ethno Jazz Festival: Imany

wt., 21 kwietnia 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

IMANY - zjawiskowa francuska wokalistka powraca do Wrocławia!

Uwielbiana przez polską publiczność francuska wokalistka i modelka, IMANY, ponownie wystąpi we Wrocławiu! Akustyczny koncert autorki multiplatynowego albumu "Shape of a Broken Heart" odbędzie się 21 kwietnia w Sali Audytoryjenj Wrocławskiego Centrum Kongresowego w kompleksie Hali Stulecia. Pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów artystka uważana jest za kolejne, po Zaz, objawienie na francuskiej scenie muzycznej. Do Paryża Imany przyjechała z Nowego Jorku gdzie przez siedem lat z powodzeniem kontynuowała karierę modelki. Zmęczona byciem tylko „wieszakiem na ubrania", zrezygnowała z kariery na wybiegu i zajęła się tym, co uważał za swoje prawdziwe powołanie - muzyką. Imany oczarowała słuchaczy zjawiskowym, pełnym melancholii głosem. Na jednym z koncertów Imany zainteresował się senegalski producent, który odkrył Ayo. To on dopomógł artystce w realizacji jej największego marzenia – nagraniu albumu.

W towarzystwie wybitnych muzyków Imany nagrała 12 anglojęzycznych utworów na płytę "Shape of a Broken Heart" . Jej debiutancki album pokrył się potrójną platyną, a żywiołowe koncerty z jej udziałem przyciągają tłumy.

Po sukcesie debiutanckiego krążka Imany stworzyła swoją pierwszą ścieżkę dźwiękową do filmu "Sous les jupes des filles" (pol. "Spódnice w górę!", polska premiera 3 października 2014 roku). Rezultatem jest dziewięć przepięknych piosenek, zainspirowanych przez losy 11 wyjątkowych kobiet. Płyta ze ścieżką dźwiękową ukazała się 17 czerwca 2014 roku. Imany przygotowała ją na prośbę reżyserki, Audrey Dana, która okazała się być wielbicielką jej głosu.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.