EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - KROKE feat. ZOHAR FRESCO

Ethno Jazz Festival - KROKE feat. ZOHAR FRESCO

wt., 17 października 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ethno Jazz Festival zaprasza na specjalny koncert z okazji 25- lecia zespołu KROKE z gościnnym udziałem ZOHARA FRESCO!
Koncert odbędzie się 17 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

KROKE w tym roku obchodzi swoje 25-lecie, a w marcu odbyła się premiera ich jedenastego autorskiego albumu – „Traveller”. Zespół rusza w trasę z nowym materiałem, aby celebrować swój jubileusz. Jesienne koncerty to promocja albumu „Traveller”, oraz cykl koncertów z gościem specjalnym – Zoharem Fresco – wybitnym perkusjonalistą pochodzącym z Izraela.

Uważam ich za fantastycznych, uduchowionych muzyków. To wspaniały zespół.
Peter Gabriel

Kroke na żywo są mrożąco krew w żyłach genialni. To niezapomniane przeżycie.
Jon Lusk

To, co tak skutecznie pociąga mnie w muzyce Kroke, to ich duchowa rzeczywistość, to znaczy szczerość i autentyczność w tej muzyce.
Nigel Kennedy


Kroke... Zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, koncertowali z NigelemKennedy.
Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.W ostatnich latach Kroke współpracowało z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną ChaharTugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Zespól pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Zohar Fresco
Urodził się w Izraelu w 1969 roku w rodzinie o tureckich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Z czasem, wraz z własnym rozwojem oraz dzięki charakterystycznemu stylowi gry, stałsięperkusistąznanymnietylko w swoim rodzinnym kraju, ale również na arenie międzynarodowej. Członek jazzowego trio Możdżer Danielsson Fresco, nagrywa i koncertuje też min. z Rossem Daly, Arą Dinkjian, Philipem Glassem, Ustad Zakir Husian. Na co dzień prowadzi warsztaty muzyczne, z którymi jeździ po całym świecie. Bierze też udział w niezliczonych i różnychprojektachmuzycznych.

Bilety:
- miejsca siedzące - 100zł, 75zł
- miejsce stojące - 60zł

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.