EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Laboratorium Pieśni - Rosna

Ethno Jazz Festival: Laboratorium Pieśni - "Rosna"

niedz., 26 lutego 2017, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Laboratorium Pieśni promuje płytę „Rosna” w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival serdecznie zaprasza na koncert Laboratorium Pieśni promujący płytę „ROSNA”!  Koncert odbędzie się 26 lutego w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1


Oto co o płycie mówi sam zespół: „Nasza ukochana córa jest już z nami - pierworodna „Rosna”! Otrzymała swoje zroszone imię o poranku, bo właśnie kiedy świta rodzą się najpiękniejsze tradycyjne pieśni. Zapraszamy Was na magiczny seans, feerię dźwięków i barw, zanurzonych w pamięci starego świata. Razem udamy się w polifoniczną podróż z pieśniami Świata i wszystkimi żywiołami, poprzez wertepy, góry i doliny, łąki, lasy, rzeki i morza. Towarzyszyć nam będą słodkie kukułcze zawołania, szepty bułgarskich dziewcząt i szamańskie intuicyjne zaśpiewy. Bądźcie z nami!”

Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa tradycyjnie, polifoniczne pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.