EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Maja Kleszcz - duet

Ethno Jazz Festival: Maja Kleszcz - duet

niedz., 22 lutego 2015, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na klubowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek nurtu world music, znanej wcześniej z Kapeli ze Wsi Warszawa oraz projektu incarNations.

Po pierwsze MAJA – charyzmatyczna, świadoma siebie wokalistka, obdarzona głosem, który nie pozostawia obojętnym. Mimo młodego wieku – tak dojrzała i unikalna, że swoją osobowością zachwyca takich twórców jak John Duigan, reżyser wielu hollywoodzkich filmów, który po usłyszeniu głosu Mai z miejsca zaproponował jej udział w swoim najnowszym filmie “Careless love”.

Oszczędna, nie narzucająca się, szczera artystka, która w czasach gdy wszyscy chcą krzyczeć na swój temat, ona mówi szeptem, bo krzyczeć nie chce i nie musi. Ostatnimi laty bardzo często oglądana w przedstawieniach teatralnych, do których również tworzy oprawy dźwiękowe.

Po drugie MUZYKA – za którą w głównej mierze odpowiedzialny jest Wojtek Krzak, “druga połowa” Mai. Zdobywając wspólnie szlify na najznakomitszych scenach świata, poznając od podszewki muzykę i jej konteksty kulturowe: od Nowego Jorku, poprzez Londyn, po Tokio - Maja i Wojtek skończyli najlepszy z możliwych uniwersytetów. Wszystko to pozwala dziś tworzyć dźwięki pełne świadomych nawiązań do największych tradycji muzycznych świata.

Bilety
Sprzedaż zakończona.