EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Marcin Wasilewski Trio feat. Joakim Milder

Ethno Jazz Festival: Marcin Wasilewski Trio feat. Joakim Milder

wt., 14 października 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

MARCIN WASILEWSKI TRIO z laureatem GRAMMY zagrają we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert jednego z najwybitniejszych polskich zespołów jazzowych- MARCIN WASILEWSKI TRIO w składzie międzynarodowym- z gościnnym udziałem wybitnego szwedzkiego saksofonisty, laureata nagrody Grammy,  JOAKIMA MILDERA

Artyści będą promować swój najnowszy album nagrany dla prestiżowej wytwórni ECM RECORDS.

Koncert odbedzie się 14 października w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

MARCIN WASILEWSKI TRIO

Muzycy Tria Marcina Wasilewskiego- obok Tomasza Stańki- to jedyni polscy wykonawcy, którzy od lat nagrywają dla prestiżowej wytwórni ECM RECORDS. Światową karierę rozpoczynali tu Keith Jarrett, Jan Garbarek, Chick Corea, Pat Metheny.

Nowy album będzie już czwartym krążkiem MWTrio wydanym w ECM.

Wcześniejsze płyty zespołu nagrane dla tej wytwórni (TRIO 2005, JANUARY 2008, FAITHFUL 2011) odniosły duży sukces zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyki międzynarodowej, czego dowodzi duża liczba koncertów w Europie, Azji, Ameryce i Australii oraz liczne zaproszenia na festiwale. 

Marcin Wasilewski jest 3- krotnym laureatem FRYDERYKA w kategorii JAZOWY MUZYK ROKU (2001, 2005, 2012), a wspólnie z kolegami z Trio (S. Kurkiewiczem i M. Miśkiewiczem) dodatkowo otrzymał 4 statuetki za JAZZOWY ALBUM ROKU (2001, 2002, 2005, 2009).

W roku 2014 muzycy obchodzą 20. rocznicę istnienia zespołu w niezmienionym składzie!

JOAKIM MILDER

To wybitny szwedzki saksofonista, jazzowy kompozytor, aranżer, producent, znakomity pedagog i profesor Royal Academy of Music w Sztokholmie, twórca wielu autorskich płyt oraz bardzo częsty gość na płytach znakomitych muzyków jazzowych. Joakim jest cenionem muzykiem w Szwecji poza jej granicami, jest laureatem wielu nagród, m.in. jest laureatem nagrody GRAMMY ’93 (wspólnie z Bobo Stensonem, Palle Danielssonem i Fredrikiem Norenem) oraz był nominowany do GRAMMY ’98 roku za płytę “Epilogue” z tymi samymi muzykami. Polskim słuchaczom może być znany, m.in. ze współpracy przy nagraniach „Litanii” 1997 z zespołem Tomasz Stanko Septet. 

Podczas koncertu zespół zagra w następującym składzie: 

Marcin Wasilewski  - lider, piano,
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas,
Michał Miśkiewicz - perkusja
oraz gość specjalny Joakim Milder – saksofon

Źródło: organizator wydarzenia


Ceny biletów

Miejsca siedzące:
80 zł – I miejsca
55 zł – II miejsca
40 zł – III miejsca

Miejsca stojące:
30 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.