EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Marcin Wyrostek i Coloriage

Ethno Jazz Festival: Marcin Wyrostek & Coloriage

niedz., 18 marca 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

MARCIN WYROSTEK & COLORIAGE - nowy projekt fenomenalnego akordeonisty, zwycięzcy  programu „Mam Talent”

Nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka - doskonałego muzyka i wykładowcy Akademii Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w programie „Mam Talent”. To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu. 

„Coloriage“ po francusku oznacza „kolorować, malować”... i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich... Oprócz znanych utworów takich jak „Libertango” czy „Besame Mucho” na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage. Do jednego z utworów  „Jovano, Jovanke” muzycy zaprosili Kayah.Poprzednia płyta Marcina Wyrostka „Magia del Tango” pokryła się potrójną platyną.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne - trafia do serc ludzi na całym świecie. 

Sięgamy do najsławniejszym tematów klasycznych, jazzowych i folkowych ubierając je w nasze muzyczne pomysły aranżacyjne. Punktem centralnym naszych opracowań jest improwizacja - magia tworzenia, która powstaje dzięki interakcji pomiędzy nami, a przede wszystkim pomiędzy nami a publicznością. Wtedy powstaje to coś :) Inspiruje nas jazz, folk, klasyka, hip-hop ...

Nasza muzyka jest niezwykle dynamiczna i ekspresyjna, a zarazem delikatna i klimatyczna. Podejmujemy wiele wyzwań muzycznych: koncerty z Kayah, Bobbym McFerrinem, orkiestrami smyczkowymi... Staramy się zmierzyć ze światowymi standardami wprowadzając w nie nowego, naszego ducha.

Marcin Wyrostek & Coloriage | www.wyrostek.com.pl

Skład zespołu:

Marcin Wyrostek – akordeon 
Mateusz Adamczyk – skrzypce 
Piotr Zaufal – bas 
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:
80 zł – I miejsca
60 zł – II miejsca
45 zł – III miejsca
35 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.