EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Marcin Wyrostek i Coloriage

Ethno Jazz Festival: Marcin Wyrostek & Coloriage

wt., 24 lutego 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

MARCIN WYROSTEK - wirtuoz akordeonu promuje najnowszą płytę w Starym Klasztorze!

Koncert odbędzie się 24 lutego w Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1 w ramach prestiżowego cyklu Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Starym Klasztorze. Tym razem Marcin Wyrostek wraz z zespołem Caloriage oraz kwartetem smyczkowym wykona utwory z najnowszej płyty pt. "For Alice", dedykowanej żonie artysty - Alicji.

W programie:

Utwory z najnowszej płyty Marcina Wyrostka pt. „For Alice”, m.in.: Tango For Alice, Śmierć Marii Królowej Szkotów, Moldavica, Zrywany, Wspomnienie, Palinka.

Niezwykle różnorodny projekt, od klasyki poczynając na muzyce pop kończąc, dedykowany żonie genialnego akordeonisty. Nie brakuje w nim muzyki świata, klimatów szkockich, irlandzkich, bałkańskich czy argentyńskich.

Marcin Wyrostek wirtuoz akordeonu oraz mistrz w odkrywaniu tajemnic tego instrumentu. To muzyk niepowtarzalny i zjawiskowy. Publiczność na całym świecie z zapartym tchem słucha wydobywanych z jego akordeonu magicznych dźwięków. Koncertował w USA i w całej Europie. Wykonywane przez niego utwory są pełne emocji, brawurowe i wielobarwne. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango oraz podwójną platynową płytę za krążek Coloriage – 2012.

Zespół

Projekt Coloriage to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Nasze wykonania charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych. Słowo "coloriage" oznacza kolorować, malować. Taka właśnie jest muzyka zespołu, brawurowa, pełna emocji, wielobarwna. Inspiracje czerpiemy z muzyki bałkańskiej, węgierskiej, cygańskiej i żydowskiej. W roku 2011 powstała płyta "Marcin Wyrostek Coloriage" która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empiku 2012.

Zespół:

Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Na koncercie Marcin Wyrostek i Coloriage wystąpią wspólnie z kwartetem smyczkowym - Apotheosis.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.