EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Mariza - Mundo

Ethno Jazz Festival: Mariza - "Mundo"

wt., 29 listopada 2016, 19:00

Hala Orbita
ul. Wejherowska 34
54-239, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

MARIZA  - największa gwiazda fado powraca z nową płytą!

Koncert  promujący najnowszą płytę MARIZY "Mundo" odbędzie się 29 listopada we wrocławskiej Hali Orbita w ramach jubileuszu  X - lecia Ethno Jazz Festival!

Producentem płyty "Mundo"  jest Javier Limón, zdobywca wielu nagród Grammy, znany ze współpracy z takimi sławami jak: Paco de Lucía, Wynton Marsallis, Caetano Veloso, Alicia Keys, Buika, Diego El Cigala, czy Anoushka Shankar.

Mariza uznawana jest za największą sławę stylu fado, skarbu narodowego Portugali. Jej głos określa się słowami "magiczny, diamentowy, magnetyczny", a fenomen popularności porównuje się do najsłynniejszych div operowych i megagwiazd pop/rock.

Przez 12 lat kariery muzycznej Mariza z lokalnego fenomenu znanego wąskiej grupie wielbicieli fado w Lizbonie stała się jedną z najbardziej znanych i cenionych gwiazd world music na świecie.

Od czasów wielkiej Amalii Rodrigues żaden portugalski artysta nie odniósł takiego spektakularnego międzynarodowego sukcesu jak Mariza. Artystka wydała pięć autorskich albumów („Fado em Mim”, „Fado Curvo”,” Transparente”, „Terra”,” Fado Tradicional”), otrzymała szereg nagród w tym Latin Grammy w 2007 r, współpracowała z najlepszymi muzykami i producentami, takimi jak: Gilberto Gil, Ivan Lins, Lenny Kravitz, Cesária Évora, Tito Paris czy Sting, z którym wykonała hymn Igrzysk w Atenach w 2004r – A Thousand Years.

Jej repertuar to przede wszystkim tradycyjne i współczesne interpretacje fado, ale wokalistka chętnie sięga także po bliskie jej sercu morny z Wysp Zielonego Przylądka czy standardy bluesowe.

Mariza przeszła długą drogę od epizodu na scenie world music do występów w najlepszych salach koncertowych na świecie (Olympia w Paryżu, London Royal Festival Hall, Opera w Sydney czy Carnegie Hall w Nowym Jorku).

Udowodniła że jest artystką światowego formatu i niezwykłego talentu. Młoda dziewczyna z Mozambiku, wychowana w sąsiedztwie słynnej lizbońskiej dzielnicy Mouraria, sięgnęła do korzeni muzycznych swego kraju i stała się artystką wykraczającą poza krąg muzyki świata, zachowując jednak swą narodową tożsamość i portugalską wrażliwość.

Bilety
Sprzedaż zakończona.