EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Mayra Andrade

Ethno Jazz Festival: Mayra Andrade

pon., 23 marca 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

MAYRA ANDRADE - wielki głos Wysp Zielonego Przylądka po raz pierwszy we Wrocławiu!


Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival mają zaszczyt zaprosić na pierwszy we Wrocławiu koncert czołowej reprezentantki muzyki Wysp Zielonego Przylądka. Mayra Andrade zaśpiewa 23 marca w Synagodze Pod Białym Bocianem przy ul. Włodkowica 7.

Mayra Andrade, jedna z „Czterech Muszkieterek Muzyki Kabowerdyjskiej. Kosmopolitka, co słychać natychmiast w jej muzyce, gdzie przenika się tak wiele wątków. Urodzona w Hawanie, w rodzinie o afrykańskich korzeniach, wychowała się w Angoli, Senegalu i na Wyspach Zielonego Przylądka. Mieszka w Paryżu.

Jej zmysłowy alt w duecie "Alfama" z Pedro Moutinho jest do dziś jednym z najczęściej słyszanych głosów w radiowej Sieście Marcina Kydryńskiego. Po debiutanckiej płycie "Navega", olśniewającej "Storia, Storia" i koncertowej "Studio 105" Mayra powraca z nowym albumem: "Lovely Difficult", gdzie śpiewa także po angielsku i francusku.

Artystka do współpracy zaprosiła licznych gości (m.in. Yael Naim i Davida Donatien, Piersa Facciniego, Tété, Benjamina Biolay, Hugh Coltmana, Krystle Warren, Pascala Danae, Mario Lucio Sousę). Album, który zdaniem samej wokalistki ma być odważnym połączeniem jej dotychczasowego stylu oraz popu i elektronicznych brzmień, wyprodukował Mike Pelanconi. Singlem promującym płytę została piosenka „We used to call it love”.

https://www.youtube.com/watch?v=EvxdUzMXAUU#t=107

Poza wydawnictwami płytowymi Mayra Andrade współpracowała m.in. z Charlesem Aznavourem („Je Danse Avec L'Amour”), Chico Buarque, Lenine („Amor, Cuidado!”), Youssou N'Dourem, Carlinhosem Brownem, Margareth de Menezes, Angélique Kidjo i Pedro Moutinho.

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.