EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Misia

Ethno Jazz Festival: Misia

pt., 15 lutego 2013, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Informujemy, że jedyny w Polsce koncert portugalskiej gwiazdy fado - Misi, który miał się odbyć we Wrocławiu 12 grudnia został przełożony na 15 lutego 2013 roku. Zakupione bilety zachowują ważność. Przepraszamy za utrudnienia związane ze zmianą terminu.
Opis

 

Misia – największa portugalska gwiazda fado na jedynym koncercie w Polsce

Artystka wystąpi 12 grudnia we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festivalu w koncercie promującym jej najnowszą płytę „Senhora da Noite”.

Koncert ten to wielki powrót do tradycyjnego fado – najbardziej emocjonalnego oblicza Mísi. 

Po 20 latach kariery muzycznej zapoczątkowanej debiutancką płytą zatytułowaną po prostu „Mísia” (EMI - 1991) i po upływie dekady od wydania jej ostatniego albumu z tradycyjnym fado „Ritual” (Erato – 2001), projekt Senhora da Noite wydaje się oczywistym i ważnym krokiem w karierze artystycznej Mísi.

Koncepcja albumu zakłada połączenie tradycyjnej muzyki fado z tekstami stworzonymi wyłącznie przez kobiety – poetki i pisarki (m.in.: Helia Correia, Lidia Jorge czy Florbela Espanca), inne wokalistki takie jak Amélia Muge czy Adriana Calcanhotto oraz legendy muzyki fado: wielką Amalię Rodrigues, Aldinę Duarte czy właśnie Mísię. 

Album zawdzięcza swój klimat niepowtarzalnemu stylowi Mísi, wokalistce akompaniuje nie tylko trio gitar fado, ale także akordeon, skrzypce i fortepian, które pojawiały się już na kilku albumach począwszy od „Garras dos Sentidos” (Erato/Warner Music Classic - 1998).

Jest to pierwszy w historii muzyki fado projekt artystyczny, w którym kobiety odgrywają rolę ważniejszą niż ta, którą przewiduje dla nich tradycja. Są nie tylko muzami i wykonawczyniami, ale również kreatywnym autorkami. Podobnie jak w przypadku wszystkich jej poprzednich wydawnictw, większość tekstów z albumu została napisana specjalnie na potrzeby głosu Mísi. Repertuar został ponadto wzbogacony o utwory stworzone przez nieżyjące już autorki.

Źródło: Ethno Jazz Festival

Bilety:
200 zł – I miejsca
150 zł – II miejsca
100 zł – III miejsca
60 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.