EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Monika Borzym

Ethno Jazz Festival: Monika Borzym

sob., 18 października 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Monika Borzym zaśpiewa na Ethno Jazz Festival!

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych, Monika Borzym wystąpi podczas  Ethno Jazz Festivalu promując swoją najnowszą płytę.

Koncert odbedzie się 18 października  w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

Pierwsza płyta Moniki – „Girl Talk” to piękna, wypełniona coverami zaaranżowanymi na jazzowe ballady płyta, która w Polsce uzyskała status platyny. 

Młoda wokalistka w ubiegłym roku wydała drugi album „My Place”. Płyta tylko w nastroju zbliżona jest do poprzedniej, gdyż jak przystało na dojrzałą artystkę, zaczęła ona szukać swojej drogi i swojego miejsca w muzycznej przestrzeni. 

Dlatego tym razem zdecydowana większość utworów to autorskie kompozycje Moniki i jej kolegi pianisty Mariusza Obijalskiego. To on odpowiada za aranżacje i jest autorem większej części materiału. Duet, jaki stworzyła Monika i Mariusz doskonale zgrał się z amerykańskimi sławami, które wzięły udział w nagraniach.

W skład zespołu weszli bowiem: gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (Norah Jones i John Scofield) i basista Tony Scherr (Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield). Poza nimi, artystka zaprosiła do współpracy sławy światowej sceny. „Wymyślam sobie muzyków, o współpracy z którymi marzę i cieszę się jak mała dziewczynka, kiedy okazuje się, że to możliwe”. Tak więc na płycie usłyszymy również arcymistrza gitary jazzowej Johna Scofielda, brazylijskiego wirtuoza gitary akustycznej Romero Lubambo, wybitnego saksofonistę Chrisa Pottera i genialnego trębacza Randy’ego Breckera. 

Wszyscy razem doskonale zgrani, czego efektem jest świetna strona instrumentalna albumu.

Płyta pokryła się złotem już po tygodniu, według portalu jazzsoul.pl znalazła się na 2. miejscu najlepszych płyt jazzowych 2013 roku.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca siedzące:
100 zł – I miejsca
75 zł – II miejsca
55 zł – III miejsca

Miejsca stojące:
40 zł – wejściówki  (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.