EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Moreno Veloso (Brazylia)

Ethno Jazz Festival: Moreno Veloso (Brazylia)

wt., 18 października 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Moreno Veloso, syn ikony brazylijskiej muzyki Caetano Veloso,  wystąpi we Wrocławiu!

Moreno Veloso, syn jednego z najbardziej znanych w świecie twórców brazylijskiej muzyki, przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu. Miłośników bossa novy i współczesnej muzyki brazylijskiej zapraszamy 18 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Moreno Veloso  przygodę z muzyką rozpoczął w wieku trzech lat, a następnie sześć lat udoskonalał swoje naturalne umiejętności pobierając lekcje nauki gry na gitarze.

Moreno zadebiutował jako autor piosenek w 1982 roku między innymi "Um Canto de Afoxé Para o Bloco do llê". Nawet kiedy rozpoczął studia na wydziale fizyki we wczesnych latach '90  jego zainteresowanie muzyką było silniejsze. W tym samym okresie młody i obiecujący artysta stworzył własne studio nagraniowe.

Po występach na żywo wraz z Alexandre Kassin i Domenico Lancellotti, grając brazylijskie rytmy połączone z elementami elektroniki, postanowili stworzyć album eksperymentalny „Album Typewriter” wyprodukowany przez Andrés Levin. Nieprzetłumaczalny tytuł nagrania „Máquina de Escrever Musica +2”  był wielkim hitem w Brazylii.

Oprócz własnej kariery scenicznej, Moreno Veloso współpracował z ojcem zarówno w trasach koncertowych jak i w studiu, tworząc wspólnie trzy płyty.  W 2012 nagrali wielokrotnie nagradzany hit „Abraçaço,” który powstał w koprodukcji z gitarzystą Pedro Sa. 

We wrześniu 2014 Moreno wydał płytę „Coisa Boa”. Album nagrywany był na całym świecie we  współpracy z 30 muzykami -  są wśród nich takie sławy jak: Arto Lindsay, Melvin Gibbs, Daniel Johns, Rodrigo Bartolo, Rodrigo Amarante i wokalista Takako Minekawa.

We Wrocławiu Moreno wystąpi zespołem w składzie:

Moreno Veloso – vox, ac guitar + pandeiro
Pedro Sá - guitar
Rafael Rocha - drums
Bruno Di Lullo – bass

Bilety
Sprzedaż zakończona.