EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: INDIALUCIA

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: INDIALUCIA

niedz., 18 marca 2018, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

INDIALUCIA - fascynująca fuzja muzyki indyjskiej i flamenco!

Ethno Jazz Festival zaprasza 18 marca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert niezwykłego projektu INDIALUCIA, łączącego muzykę indyjską z muzyką flamenco!

INDIALUCIA - to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Album został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku - Folk/Etno. W roku 2007 płyta doszła do drugiego miejsca najlepszych płyt World Music wydanych w USA. Muzyka z płyty była wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiego filmu "Święci z Bostonu II". Najnowszy album zespołu pt. Acatao w 2015 roku otrzymał drugą nagrodę Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio.

Połączenie muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskiej może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii możemy powiedzieć, że ich projekt jest powrotem do korzeni, który można porównać do pierwszych rewolucyjnych spotkań muzyków Europy i Azji z lat 60 - tych.

Zespół do tej pory wykonał ponad 300 koncertów na 5 kontynentach m. in. w Indiach, Meksyku, USA, Rosji, Singapurze, Omanie, Kolumbii, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Luksemburgu, Czechach, Finlandii, Węgrzech, i Rumunii. Muzycy grali w wielkich scenach koncertowych   oraz najważniejszych  światowych festiwalach.

Skład zespołu INDIALUCIA:

Michał CZACHOWSKI – gitara flamenco
Giridhar UDUPA - ghatam, morsing, kanjira konnakol
Leo VERTUNNI – sitar
Krzysztof NOWAKOWSKI – cajón
Piotr MALEC - tabla
Anna PATKIEWICZ - taniec flamenco

Michał CZACHOWSKI - gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta, producent muzyczny, architekt, od urodzenia wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. W 1992 roku utworzył własny zespół stopniowo rozszerzając skład od duetu do septetu. Od 1997 roku grupa występuje pod nową nazwą "Viva Flamenco!" i przez kilka następnych lat zostaje laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się jedną z najlepszych tego typu formacji w kraju. Michał Czachowski po latach działalności scenicznej stał się wybitnym wirtuozem gitary flamenco. 

Giridhar UDUPA - mistrz ghatamu (gliniany instrument perkusyjny o wyglądzie dzbana). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach muzycznych. Naukę gry rozpoczął w wieku czterech lat, prowadzony przez ojca. Jako dwunastolatek miał już za sobą pierwsze występy. Obecnie koncertuje u boku największych mistrzów. Otrzymał wiele prestiżowych nagród. Występuje w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie. Giridhar Udupa jest członkiem zespołu hinduskiej wokalistki Bombay Jayashri, nominowanej do Oscara za najlepszą piosenkę do filmu Życie Pi. Jest jednym z założycieli zespołu Layatharanga.

Leo VERTUNNI - sitarzysta, aktor, muzyk a także kompozytor, pochodzący z Londynu, mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo osiągnięć. Absolwent wydziału Indologi Uniwersytetu w Bolonii. Naukę gry na sitarze rozpoczął pod okiem wielkiego Avaneendry Sheolikara w Nagpur, potem naukę gry na tym instrumencie kontynuował w Londynie w SOAS University of London pod okiem takich mistrzów jak Ustad Dharambir SIngh, Ustad Shahid Parvez oraz Ustad Irshad Khan. Jest producentem musycznym i nagrywał wiele albumów w tym "William Blake's Songs of Innocence and of Experience" (VOD 2011), przedstawionej przez włoski magazyn muzyczny "Rockerilla" jako "arcydzieło muzycznej inwencji". Koncertował w wielu krajach Europy oraz w USA, Chinach, Kolumbii oraz w Indiach. W tej chwili najlepszy europejski sitarzysta. Zagrał w dwóch filmach (Italian Key i She the Monster).

Krzysztof NOWAKOWSKI już jako młody perkusista występował z chórem „Camerata Silesia" w kraju i zagranicą. Współpracował z teatrem muzycznym ,,Capitol" we Wrocławiu uczestnicząc w przedstawieniach „West Side Story" - Leonarda Bernsteina, oraz „Scat" - Leszka Możdżera. Stale współpracuje z Orkiestrą kameralną miasta Tychy „AUKSO" mając na swoim koncie koncerty na festiwalach „Warszawska Jesień", „Festiwal Czterech Kultur" w Łodzi „Festiwal Muzyki Współczesnej" we Wrocławiu, „Festiwal Muzyczny" w Łańcucie, Festiwal ,,Nostalgia" w Poznaniu. Współpracuje z zespołami Marcina Wyrostka - Coloriage i Tango Corazón. Współpracuje również z Justyną Steczkowską, Pawłem Steczkowskim, Pawłem Bączkowskim, "Tres Jazz. Jest współtwórcą projektów muzycznych "QuiTango" (muzyka argentyńska), "3-D" (trio perkusyjne) oraz "Formation-IN" (trio jazzowe).

Piotr MALEC  - powszechnie uznany w środowisku muzycznym za osobę obdarzoną niezwykłym talentem i zadziwiająco zaawansowanymi umiejętnościami w grze na indyjskich instrumentach perkusyjnych takich jak: tabla, dholak czy mridangam. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych i szkolił się u znanych polskich i indyjskich nauczycieli jak Jerzy Pomianowski, Ghiridar Udupa, Prosenjit Poddar oraz w Indiach, Bangalore u Udaya Rajkarpoor i w Nagpur u Sandesha Popatkar. Koncertował licznie w kraju i za granicą na różnych festiwalach kultury indyjskiej m.in Dniu Niepodległości Indii, święcie Diwali, Holi i innych

Anna PATKIEWICZ - Tancerka, choreograf, instruktor tańca flamenco, animator kultury. Koordynator projektów edukacyjno-kulturalnych. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco". Od kilkunastu lat związana z czynnie koncertującym w kraju i zagranicą zespołem "Viva Flamenco". Tańcem flamenco zajmuje się od 1995 roku. Uczestniczyła w wielu kursach z profesjonalnymi tancerzami w Hiszpanii i w Polsce (m. in. Pilar Ortega, Adela Campallo, Maite Saez, Juan Polvillo, Mercedes Ruiz). Występuje w kraju i zagranicą. Stale prowadzi warsztaty tańca flamenco oraz audycje edukacyjne we Wrocławiu i innych miastach Polski.

Bilety
Sprzedaż zakończona.