EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Laboratorium Pieśni - Rasti

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Laboratorium Pieśni - "Rasti"

niedz., 10 lutego 2019, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Laboratorium Pieśni we Wrocławiu – premiera płyty „Rasti”

Ethno Jazz Festival zaprasza 10 lutego do Synagogi Pod Białym Bocianem na premierowy koncert promujący najnowszą płytę zespołu Laboratorium Pieśni!

Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą jak kamienie, tak prastarą jak puszcze, tak prastarą jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja. Kobiecośćjest wolnością. Kobiecość jest głosem natury,nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie. Kobiecość jest rzeką, w której kąpią się dzieci i z której pijązwierzęta. Kobiecość jest darem dlamężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Kobiecość jest wschodem i zachodemsłońca, księżycem w pełni i w nowiu. Kobiecość jest pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu,
oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. Kobiecość to inwitacja dokręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewujezaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. Kobiecość to bijące źródło. Kobiecość to czysta celebracja życia.

Zapraszamy Cię na koncert celebrujący przyjście na świat kolejnej płyty: „Rasti”.

Rośnij, rośnij mój zielony lesie, rośnij moja sosno,
abym mogła wspiąć się po tobie
i zobaczyć mojego ukochanego....

To już kolejna płyta zespołu Laboratorium Pieśni. Pierwsza była „Rosna”, potem w mniejszych składach nagrałyśmy „Puste noce” – płytę z pieśniami pogrzebowymi oraz „Sound Meditation” – pieśni tradycyjne w odsłonie relaksacyjnej. Teraz czas na kolejną płytę: „Rasti”, płytę – dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, acoraz bardziej ufa w swój wewnętrzny,intuicyjny świat, w swój przekaz. „Rasti”, czyli rośnij. Rośnijdziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj
barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz kim jesteś ijaka jesteś piękna. Tańcz,śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą.A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

Do zobaczenia na premierze w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

 

O ZESPOLE: 

Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśnipolifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnychregionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane wprocesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lubwzbogaconej, aranżowanej.

Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. “Pory Roku” (2012), “Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).

Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia, Niemcy,Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Dania, Belgia, Holandia, Francja, Czechy). Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 4 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 115 tysięcy fanów.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.


Ceny biletów

Miejsca siedzące:

60 zł – I kategoria
45 zł – II kategoria

Miejsca stojące:

35 zł - przedsprzedaż
40 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.