EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: MAHALA RAI BANDA

czw., 5 października 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Mahala Rai Banda - bałkańska orkiestra znana z filmu Borat zagra we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival regularnie prezentuje wrocławskiej publiczności najlepsze bałkańskie orkiestry dęte porywające do tańca nawet najbardziej opornych widzów.
5 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpi pochodząca Rumunii Mahala Rai Banda!
Mahala Rai Banda to  jeden z najlepszych zespołów cygańskich w Europie, którego przebój "Mahalageasca" usłyszał cały świat w  filmie Saszy Barona Cohena "Borat".

Najbardziej znani i utalentowani muzycy Rumunii mieszkają w dwóch wioskach. Clejani, na południowy zachód od Bukaresztu, to wioska skrzypków, cymbalistów, basistów i akordeonistów, którzy stworzyli niezwykłą formację Taraf de Haiduks. W Zece Prajini, rodzinnej wiosce Fanfare Ciocarlia, dominują specjaliści od instrumentów dętych.
Mahala Rai Banda to mieszanka muzyków z Clejani i Zece Prajini.
Historia Mahala Rai Banda sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy Aurel Ionita stworzył w Bukareszcie grupę Rom Bengale. Niestety, młodzi muzycy oszołomieni szybkim sukcesem grupy nie potrafili sobie poradzić z nałogami i zespół się rozpadł. Wtedy Aurel zebrał muzyków, którzy stworzyli pierwszy skład Mahala Rai Banda. Zespół ma na koncie 2 płyty i przebój "Mahalageasca", który rozbrzmiewa w filmie Saszy Barona Cohena "Borat".
Muzyka Mahali to wybuchowa mieszanka rumuńskiej muzyki tradycyjnej, orientalnego popu, katalońskiej rumby, reggae, manele i cygańskiego żywiołu.

Bilety:
40zł - do 15.09.2017
45zł - przedsprzedaż
50zł - w dniu koncertu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.