EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata ORQUESTA TÍPICA CIUDAD BAIGÓN

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata ORQUESTA TÍPICA CIUDAD BAIGÓN

niedz., 1 października 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Orquesta Tipica Ciudad Baigón - argentyńskie tango z Buenos Aires w Starym Klasztorze!

Koncert argentyńskich tang zagranych przez „orquesta tipica” to okazja nie do przepuszczenia dla każdego, nawet początkującego, miłośnika tanga.
Nic tak nie oddaje ducha tanga, jak występ autentycznego zespołu z kolebki gatunku - Buenos Aires, którego skład oparty jest na tradycyjnej wieloosobowej orkiestrze - takiej, która dała początek złotej erze tanga.
Orquesta Tipica Ciudad Baigón wystąpi 1 października na jedynym koncercie w Polsce w ramach Ethno Jazz Festivalu  w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Zespół obchodzi swoje dziesiąte urodziny i z tej okazji po raz kolejny zawita do Europy prezentując materiał wydany niedawno na DVD. Nagrania stanowiły wyjątkową okazję do połączenia sił ze znanym argentyńskim kompozytorem Indio Solarim, a ich owocem  są dwie kompozycje zawarte na płycie.  
Dziesięciolecie zespołu stanowi idealną okazję do zaprezentowania najnowszego materiału, jak również do przypomnienia słuchaczom starszego repertuaru grupy. Obok utworów pochodzących z trzech pierwszych albumów, które  nawiązują do korzeni tradycyjnego tanga, zaprezentowane będą również ich najnowsze kompozycje z płyt Destierro oraz Elogio de la oscuridad.

Zespołowi udaje się przekładać klasyczne brzmienia tego gatunku na język kolejnych pokoleń, przyciągając do tanga nowe zastępy młodych słuchaczy.
Priorytetem dla orkiestry pozostaje zachowanie tanecznego charakteru granych utworów oraz użycie tradycyjnych instrumentów akustycznych, przy jednoczesnej próbie oddania współczesnego charakteru miasta

Dopełnieniem występów Ciudad Baigón są elementy plastyczne, które zgodnie ze słowami muzyków wykraczają poza definicję ogólnie pojętego koncertu.

Mają za sobą wiele udanych międzynarodowych tras koncertowych, obejmujących kraje Europy i Ameryki Łacińskiej. Ten rozbudowany kolektyw muzyczny można bez wahania zaliczyć do pierwszej ligi zespołów przybliżających magię i piękno argentyńskiego tanga.

Bilety:
a) miejsca siedzące
- 80zł (kategoria I)
- 65zł (kategoria II)
b) miejsca stojące
- 50zł (bilet normalny)
- 35zł (studenci i uczniowie)

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.