EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Sanluistango (Argentyna) feat. Magdalena Lechowska

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Sanluistango (Argentyna) feat. Magdalena Lechowska

śr., 11 kwietnia 2018, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Sanluistango z Argentyny w Starym Klasztorze!

Znany już publiczności Ethno Jazz Festivalu zespół Sanluistango z Argentyny powraca do Wrocławia!

11 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze razem z wokalistką Magdaleną Lechowską,  przeniosą nas w magiczny świat autentycznego argentyńskiego tanga.

Sanluistango to argentyński zespół tangowy utworzony w 2006 roku, w Prowincji San Luis w Argentynie. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie. 
W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa" za interpretacji pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja". 

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2016 zespół odbył osiem udanych tras koncertowych, występując w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje dwunastu artystów, kótrych wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata! 

Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród: 
- W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna. 
- W 2011 roku zespół otrzymał pierszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna 
- W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna 
- W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards 

Do swojej drugiej trasy koncertowej po Polsce zaprosili wokalistkę Magdalenę Lechowską, Polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy.

Istnieje również możliwość rezerwacji stolików pod adresem: bilety.staryklasztor@gmail.com

Bilety

50 zł - miejsca siedzące
35 zł - miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.