EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Starym Klasztorze: MR ZARKO Balkan Beats Band

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Starym Klasztorze: MR ZARKO Balkan Beats Band

pt., 30 czerwca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

MR ŽARKO – kolejne bałkańskie szaleństwo w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny bałkański wieczór w ramach cyklu Muzyka  Świata w Starym Klasztorze. 30 czerwca na Letniej Scenie na Dziedzińcu Starego Klasztoru zagra, pochodzący z samego serca Serbii, zespół MR ŽARKO!

Mr Žarko, założyciel zespołu MR ŽARKO, urodził się w Čačak w Serbii, w odległości zaledwie kilku kroków od legendarnego miasteczka Guca, które słynie z organizowania największego na świecie festiwalu trąbki gromadzącego setki tysięcy fanów każdego roku. Na Bałkanach ludzie z rejonu Čačak cieszą się szczególną reputacją, przez Žarko nazywaną "folklorystycznym szaleństwem" - wyjątkową formą szaleństwa, którą kilka lat temu sprowadził do Berlina. 

Razem z pięcioma członkami zespołu z Bułgarii, Rumunii i Niemiec, Mr Žarko wykonuje własne kompozycje -  „pieśni śmiechu, bólu, tańca i łez”, dodając niezwykle taneczny gypsy beat i psychodeliczny twist przyprawiony lekką nutą czarnego bałkańskiego humoru. 

Wszystko grane w 100% na żywo i porywające do tańca!

Członkowie zespołu grali w dobrze znanych bałkańskich składach, takich jak Shantel, Miss Platnum, Rotfront czy Fanfara Kalashnikov, a słynny DJ i autor Vladimir Kaminer zaprosił zespół, aby zagrał podczas otwarcia klubu «Rodina« w Berlinie. 

W 2013 roku zespół wydał debiutancki album "Electric Gypsy Disco Noise" - i materiału z tego krążka możemy spodziewać się podczas ich występu!

Bilety
Sprzedaż zakończona.