EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze: Sexteto Visceral

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Starym Klasztorze: Sexteto Visceral

czw., 17 stycznia 2019, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Sexteto Visceral  - gwiazda tango z Buenos Aires zagra w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników argentyńskiego tanga na koncert Sexteto Visceral  prosto z Buenos Aires! Sexteto Visceral wystąpi 17 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w ramach European Tour 2019 ze swoim nowym albumem "Milonga de mis amores". 

Sexteto Visceral działa od 2011 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na obecnej scenie tanga w Buenos Aires. Jego brzmienie stanowi syntezę kilku głównych stylów zintegrowanych w ramach nowego podejścia estetycznego i koncepcyjnego, acz z wielkim poszanowaniem dla interpretacji gatunku. Sextet cechuje wirtuozeria muzyków i zaangażowanie w ramach występów.

Sexteto Visceral wystąpi z programem złożonym z wielkich utworów autorstwa najbardziej rozpoznawalnych twórców w historii tanga – m.in. Troilo, Pugliese, D'Arienzo, Piazzolla oraz Salgán.
Sextet wydał dotychczas trzy albumy: Mordiendo el suelo (2013), Champagne Tango (2015) oraz Milonga de mis amores (2017). Jest też intensywnie zaangażowany w działalność na milongach oraz w teatrach Buenos Aires; brał udział w międzynarodowych festiwalach tanga w Edynburgu, Tuluzie, Bormes-les-Mimosas oraz Zurychu.

Sexteto Visceral  występuje w składzie:

Francisco Ferrero: Piano and conduction

Nicolás Maceratesi: Bandoneon

Javier Kase: Violin

Cecilia Barrales: Cello

Mauro Paternoster: Guitar

Martín Wainer: Contrabass

 


Ceny biletów

 

Miejsca siedzące:

60 zł – przedsprzedaż
70 zł – w dniu koncertu

Miejsca stojące/tańczące:

40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.