EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Yemen Blues

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Yemen Blues

pon., 22 października 2018, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Yemen Blues - objawienie sceny world music po raz pierwszy we Wrocławiu!

Yemen Blues to objawienie na scenie world music. Przynajmniej tak uważają eksperci. Nie trzeba jednak być wybitnym znawcą, żeby dać się porwać energii, którą generują muzycy, łącząc tradycyjne jemeńskie melodie z elementami współczesnego bluesa, jazzu i funku.

Ethno Jazz Festival zaprasza 22 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na jedyny w Polsce koncert zespołu Yemen Blues!

YEMEN BLUES to oryginalne i fascynujące spotkanie tradycyjnych melodii jemeńskich i świata bluesa, jazzu i funk. Smaki zachodnioafrykańskich korzeni i nowoczesne kompozycje dają wzmocniony efekt łącząc doświadczenie i zapierającą dech w piersiach mieszankę pięknych dźwięków. Jest to w dużej mierze wynik muzycznej podróży Ravida Kahalani - od jego jemeńskich korzeni do zachodnich wpływów - radosna oaza w środku pustyni.
Założycielem Yemen Blues jest charyzmatyczny Ravid Kahalani, wschodząca gwiazda w Izraelu, Dorastał w tradycyjnej rodzinie jemeńskiej, ucząc się języka i tradycyjnych pieśni swoich przodków, swoje zainteresowania muzyczne rozszerzał o wpływ bluesa i soulu Zachodniej Afryki, z Sahary poprzez klasyczny śpiew operowy do afroamerykańskiego bluesa. Ravid połączył siły z Omerem Avitalem, znanym basistą i kompozytorem, a razem zebrali Yemen Blues, supergrupę, w skład której wchodzą najlepsi muzycy z Nowego Jorku, Izraela i Urugwaju.

Koncerty Yemen Blues są świętem afrykańskiej muzyki, czystego szczęścia i wzruszającego śpiewu jemeńskiego, to nowe doświadczenie muzyczne i odkrycie innowacyjnych dźwięków - z silnym przesłaniem. Yemen Blues stworzył muzykę, który wibruje  jemeńską tradycją muzułmańską, chrześcijańską i żydowską, ze współczesnymi nakładkami rock & roll'a, jazzu i bluesa.

Yemen Blues jest "językiem, który można zrozumieć bez względu na to, skąd pochodzisz", Wokalista Ravid Kahalani mówi. "Ta muzyka to efekt mojego pochodzenia, moich fascynacji i wpływów, jak również spotkania z tą mieszanką niesamowitych muzyków.


Ceny biletów

Miejsca siedzące

80 zł - strefa I
60 zł - strefa II

Miejsca stojące/tańczące

45 zł - przedsprzedaż

Ceny biletów ulgowych*

Miejsca siedzące

60 zł - strefa I
45 zł - strefa II

Miejsca stojące/tańczące

30 zł - przedsprzedaż

*Bilet ulgowy ważny wyłącznie z biletem na jeden z koncertów Ethno Jazz Festival:

15.10.2018 - FÁBIA REBORDAO
18.10.2018 - KURT ELLING
04.11.2018 - AL DI MEOLA
15.11.2018 - RICHARD BONA
20.11.2018 - HUUN-HUUR-TU

Bilety
Sprzedaż zakończona.