EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix feat. Mike Stern

Ethno Jazz Festival: Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix feat. Mike Stern

śr., 20 stycznia 2021, 20:00

Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1
51-618, Wrocław
sprzedaż wstrzymana

Komunikat organizatora

Wydarzenie zostało przeniesione na 20 stycznia 2021 r.
Informujemy, że zakupione bilety zachowują ważność i nie wymagają wymiany.
Opis

Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix feat. Mike Stern we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival zaprasza do Wrocławia na wyjątkowy koncert brytyjskiego wirtuoza skrzypiec,  Nigela Kennedy'ego oraz legendy gitary  jazz-rockowej,  Mike'a  Sterna z okazji  przypadającej w tym roku 50. rocznicy śmierci Jimi ego Hendrixa, największego twórcy  i innowatora rocka i gitary elektrycznej. 

Koncert "Nigel KENNEDY Plays Jimi HENDRIX feat. Mike STERN” odbędzie się 20 stycznia w Hali Stulecia we Wrocławiu. To będzie wyjątkowy koncert dwóch Tytanów i „Szalonych Bojowników” z pogranicza jazzu, rocka i klasyki, którzy spotkają się na scenie, aby oddać hołd swojemu guru – Jimiemu Hendrixowi ! 

Kennedy i Stern nagrali osobno płyty i specjalne utwory poświęcone „Stwórcy Nowej Muzyki i Gitary”, a teraz w przededniu 50. rocznicy jego śmierci tworzą wspólny projekt. 

Mike Stern to jeden z najwybitniejszych światowych gitarzystów jazz-rockowych, grał w grupach Milesa Davisa i  Jaco Pastoriusa  oraz w zespołach Steps Ahead, Blood, Sweat and Tears.  Zawsze podkreśla ze jego idolem i inspiracją jest Jimi Hendrix.

Razem z międzynarodowym zespołem Kennedy'ego będzie się starał przenieść nas w klimat Festiwalu w Woodstock.

Nigel  Kennedy, najlepiej sprzedający płyty klasyczny muzyk wszechczasów, porusza się równie swobodnie w repertuarze klasycznym jak i współczesnym. Od dawna funkcjonuje  jako ciekawa postać w środowisku brytyjskiego rocka i pop. Artyści, z którymi współpracował bądź nadal współpracuje,  to miedzy innymi: The Who, Robert Plant, Jeff Beck, Paul McCartney, Donovan, Boy George, Peter Gabriel, Kate Bush, Damon Reece (Massive Attack), Jon Lord (Deep Purple), Eddie Kramer (producent Jimiego Hendrixa).

10 lat temu, z okazji 40. rocznicy śmierci t Jimiego Hendrixa,  to właśnie Kennedy został zaproszony do zaprezentowania w klubie Ronnie Scotts, ostatnim miejscu, w którym wystąpił Hendrix, programu w hołdzie legendarnemu  muzykowi.

Uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa pamiętają zapewne rewelacyjny koncert "Nigel Kennedy plays Jimi Hendrix",  który odbył się 1 maja 2015 we wrocławskiej Hali Stulecia.


Ceny biletów

250 zł - kategoria I (Golden Circle)
200 zł – kategoria II
150 zł – kategoria III
120 zł – kategoria IV

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.