EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: NOA

Ethno Jazz Festival: NOA

niedz., 30 listopada 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Noa, obdarzona anielskim głosem gwiazda z Izraela zagra we Wrocławiu!

Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival zapraszają na pierwszy we Wrocławiu koncert światowej  sławy wokalistki z Izraela!


NOA,  piosenkarka, autorka tekstów i perkusjonistka, o pochodzeniu jemeńsko - izraelsko – amerykańskim wystąpi 30 listopada w Synagodza Pod Białym Bocianem.

NOA,  czyli Achinoam Nini urodziła się w 1969 roku w Izraelu w rodzinie pochodzenia jemeńskiego. Do 17 roku życia mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku. Po powrocie do Izraela odbyła dwuletnią obowiązkową służbę wojskową w armii izraelskiej. Następnie rozpoczęła studia na renomowanej uczelni w Tel Avivie - Rimon School of Jazz and Contempory Music, gdzie poznała sławnego gitarzystę i kompozytora - Gila Dora. W 1991 roku ukazał się ich pierwszy album „Achinoam Nim and Gil Dor Live in Concert”, a dwa lata później kolejny, który zapoczątkował ich światową karierę muzyczną.

Jej talent i szczerość artystyczna przykuła uwagę m.in. takich wybitnych muzyków jak Quincy Jones, Sting czy Pat Metheny, który wyprodukował jej album „Noa” (1994).

To właśnie z tego krążka pochodzi światowy hit „I don't know”. Noa  podbija serca widowni na całym świecie, także tej która w ogóle jej nie zna, wszystko za sprawą mocnego głosu oraz emocjonalnego przekazu jaki niesie jej muzyka.

„Piosenki Noa są tak nieprawdopodobnie doskonałe, że zastanawiasz się czy nie spadły nam z nieba...”  The Washington Post.

Żródło: organizator wydarzenia 

Ceny biletów

Miejsca siedzące:
150 zł – I miejsca
120 zł – II miejsca
90 zł – III miejsca

Miejsca stojące:
50 zł – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.