EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Piazzolla Plays Piazzolla

Ethno Jazz Festival: Piazzolla Plays Piazzolla

czw., 6 września 2012, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

Piazzolla plays Piazzolla – argentyńskie tanga w jazzowych aranżacjach! 

 

Wnuk Astora Piazzolli, legendy argentyńskiego tanga, na jedynym koncercie w Polsce!

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce koncert Daniela Piazzolli, który twórczość swojego dziadka Astora Piazzolli, ikony współczesnego argentyńskiego tanga, zaprezentuje w jazzowych aranżacjach z towarzyszeniem zespołu Escalandrum złożonego z wybitnych jazzmanów z Buenos Aires. Koncert odbędzie się 6 września we Wrocławiu z ramach cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem, prezentującego największe sławy world music.

Zespół Escalandrum został założony w 1999 przez Daniela “Pipi” Piazzollę. Jego nazwa to kombinacja znaczeń powstałych w wyniku połączenia dwóch słów: “escalandrún”- to rodzaj rekina, które zwykle “Pipi” wyławiał ze swoim ojcem, a tradycję tą zapoczątkował jego dziadek - Astor. Drugie słowo drum to z angielskiego bęben. 

W 1999 zespół Escalandrum wydał swój pierwszy album zatytułowany Bar Los Amigos. Debiutancka płyta zyskała bardzo dobre recenzje lokalnych mediów a zespół zyskał rozpoznawalność pośród sympatyków muzyki latin jazz.

Ich drugi album" Estados Alterados" zyskał podobne powodzenie i został zaprezentowany w  Teatrze ND/Ateneo w Buenos Aires. W tym samym czasie Escalandrum został muzycznym, argentyńskim odkryciem roku. Zespół wciąż jednak poszukiwał brzmień bardziej osobistych i akustycznych. 

W 2004 roku zespół wydał kolejny album "Sexteto en movimiento", który dał mu miano jednego z najlepszych argentyńskich zespołów jazzowych. Zespół rozwijał się nadal, szukając wciąż nowych brzmień i tak Escalandrum zaczął łączyć miejskie i folkowe rytmy z jazzem tradycyjnym.

W roku 2004 The Konex Foundation uznała zespół Escalandrum za jeden ze stu najbardziej interesujących muzyków dekady. 

Czwarty album "Misterioso" utrzymany został w tonacji modern jazzu, z tym albumem zespół wystąpił na największych festiwalach w Argentynie i nie tylko. Po dwunastu latach kariery zespół wystąpił na najważniejszych argentyńskich festiwalach oraz koncertował w przeszło 20. krajach. 

W tym roku zespół wydał niezwykłą płytę "Piazzolla plays Piazzolla" łączącą jazz i tango.

Płyta ta jest hołdem dla Astora Piazzolli, ojca współczesnego  argentyńskiego tanga,  i zyskała ogromne uznanie krytyki muzycznej jak i wiele międzynarodowych nagród muzycznych.

Bilety:
120 zł – I miejsca
90 zł – II miejsca
70 zł – III miejsca
40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.