EnglishEnglish
 
Ethno Jazz Festival: Pink Martini

Ethno Jazz Festival: Pink Martini

czw., 24 maja 2012, 20:00

Eter Club
ul. Kazimierza Wielkiego 19
50-077, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Pink Martini 

Ethno Jazz Festival zaprasza 24 maja do wrocławskiego klubu Eter na esencjonalny koktajl ciepłych brzmień lounge, latino i retro - PINK MARTINI !

Mistrzowie muzycznej metamorfozy, w cudowny sposób odkrywają na nowo takie szlagiery jak Que sera, sera, Sympathique (Je ne veux pas travailler), Una Notte a Napoli czy Let’s never stop falling in love. Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation!  Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak rodowita latynoska orkiestra! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej orkiestry!

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland/USA. W 1997 wydali pierwszą płytę Sympathique, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. Umieszczony na niej tytułowy utwór Sympathique („Je ne veux pas travailler”) wykorzystany został w reklamie Citroena, a Pink Martini nominowani zostali do nagrody Victoires de la Musique w kategorii Piosenka Roku i Najlepszy Debiut Roku. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini Hang on Little Tomato na którym znalazł się Let's Never Stop Falling in Love. Ich najnowszy, 4 album Splendor In The Grass ukazał się pod koniec 2009 roku i przyniósł tak przeboje jak Piensa en mi i But Now I’m Back, 

Pink Martini koncertowali w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na deskach słynnych filharmonii: Hollywood Bowl Orchestra, The Nashville Symphony, The Jacksonville Symphony. Ich koncerty odbywają się zarówno w zadymionych klubach, wielkich salach koncertowych, filharmoniach jak i galeriach sztuki.

W lipcu 2010 wystąpili na wyprzedanym koncercie w Sali Kongresowej. Teraz ponownie odwiedzą Polskę!  Na wrocławskim koncercie w ramach Ethno Jazz Festivalu artyści zaprezentują materiał z  najnowszej płyty wydanej w 2011 roku  "A Retrospective" oraz zagrają swoje największe przeboje.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety 

miejsca stojące:
90 zł – do 31.03
100 zł - przedsprzedaż
110 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące:
130 zł - balkon (do 31.03)
140zł - przedsprzedaż
150zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.